PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Wspólnie napiszmy życzenia na gdańskie pocztówki. Darmowe warsztaty w Wielkiej Zbrojowni

Wspólnie napiszmy życzenia na gdańskie pocztówki. Darmowe warsztaty w Wielkiej Zbrojowni
W niedzielę, 10 grudnia o godz. 16.00 w Wielkiej Zbrojowni odbędą się warsztaty  tworzenia gdańskich pocztówek. Podczas półtoragodzinnego wydarzenia będzie można stworzyć magiczne życzenia na specjalnie przygotowanych widokówkach inspirowanych naszym miastem. Wstęp jest darmowy, nie trzeba się również wcześniej zapisywać.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

plakat

Na wydarzeniu będzie można poznać historię wyjątkowych zdjęć umieszczonych na pocztówkach oraz dowiedzieć się, jaka była inspiracja fotografek. Warsztaty to także niepowtarzalna okazja, aby odkryć na nowo urok kartek pocztowych i sprawdzić swoje siły sztuce pisania kartek. Uczestnicząc w warsztatach, odkryjesz  również czym jest postcrossing i posłuchasz fascynujących opowieści dotyczących tego zjawiska z różnych stron świata.

Program wydarzenia:

  • Historie wokół Gdańskich pocztówek: jak powstawały i co było inspiracją do ich tworzenia? / Magdalena Buda, Izabela Banaszczyk, autorki projektu
  • Postcrossing – czym jest? Historie pełne inspiracji / Krzysztof Rześniowiecki, Gdański Nauczyciel Roku
  • Jak zacząć pisać? Zabawa pisarska / Damian Kuźmiński, inicjator pisarsko - pocztówkowych wydarzeń i Justyna Wołoszyk-Brzezińska, dziennikarka, edukatorka, polonistka
  • Warsztat tworzenia Gdańskich Pocztówek
Rower stojący na moście na tle stadionu
Pocztówki prezentują różne części naszego miasta
Autorka: Izabela Banaszczyk

Biogramy prowadzących:

Izabela Banaszczyk - psycholożka pracująca w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Gdańsku oraz działająca społecznie w Stowarzyszeniu „POMOST”, wspierającym dzieci z nadpobudliwością. Autorka wielu publikacji, programów terapeutycznych i  książek o zespole Aspergera i poradnika na temat pracy z dzieckiem z ADHD. Sama cierpi na twórczą nadruchliwość i nic nierobienie jest jej obce. Nieskończenie wymyśla kreatywne zajęcia i pomoce dydaktyczne, stosując myślografię i psychologię, a potem publikuje to na blogu Kreatywnej Pedagogiki. Docenia gęstą sieć ścieżek rowerowych w Trójmieście i właśnie rowerem jeździ codziennie do pracy, a gdy zabierze z sobą aparat to robi zdjęcia do kolejnych Gdańskich Pocztówek.

Magdalena Buda - gdańszczanka, germanistka, ilustratorka, autorka podręczników, programów edukacyjnych i szkoleń, nauczycielka, wykładowczyni. Od dekady liderka gdańskiego programu Kreatywna Pedagogika. Chodzi z teatrzykiem Kamishibai i bajki opowiada. Myśli obrazami i poprzez nie prowadzi dialog ze światem.

Damian Kuźmiński - gdańszczanin od urodzenia, stoik z usposobienia, społecznik z wyboru. Zakochany w wysyłaniu pocztówek oraz dodawaniu tekstów do zdjęć. Założyciel Klub psiarsko - czytelniczego ,,Przyjaciół Zebry". Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży. Jeśli go spotkasz to zapewne będzie miał notes i niezmordowanie w nim coś notował. Swój notes nazywa wymyślaczem, bo właśnie w nim tworzy pierwsze szkice pomysłów.  Jak sam o sobie mówi, pisarz, który nic nie napisał, ale przecież nikt nie zabroni nam mieć bezczelnego poczucia humoru. Miłośnik poranków, badmintona i grilla. 

Krzysztof Rześniowiecki – Gdański Nauczyciel Roku 2023, na co dzień pracujący w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Nieustannie inspiruje, wspaniale współpracuje z rodzicami i szkolną społecznością. Podejmuje wiele ważnych inicjatyw do których zaliczyć można m.in. coroczny list inaugurujący dla rodziców uczniów klas I, a także ok. 20 listów o tematyce pedagogicznej i wspierającej w każdym roku szkolnym. W 2019 roku utworzył “most telefoniczny” z rodzicami. W każdym roku szkolnym organizuje instalacje artystyczne, wystawy prac uczniowskich, wyjazdy na wystawy, które stanowią świetną płaszczyznę dialogu o sztuce. Od lat pełni funkcję szkolnego pedagoga i nauczyciela plastyki (wcześniej wiedzy o kulturze, a jeszcze wcześniej także plastyki). Przez wiele lat był trenerem szkolnych drużyn Odysei Umysłu, które odnosiły sukcesy w Polsce, ale również podczas światowych Finałów. Organizator wielu szkolnych wycieczek i wydarzeń w tym m.in. koncertów Talenty Piątki.

Justyna Wołoszyk – Brzezińska - dyplomowana nauczycielka języka polskiego w ZSO nr 8 w Gdańsku. Absolwentka polonistyki oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Należy do sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli pracujących kreatywnie, a także do sieci nauczycieli edukacji artystycznej i kulturalnej w PCEN w Gdańsku. Certyfikowana trenerka myślenia krytycznego i Odysei Umysłu. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży „Dziennikarskim okiem” i „Kreacje literackie” w Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Ambasadorka w programie Edukacja do Kultury. Gdańsk. Liderka Kreatywnej Pedagogiki. Metodyczka do spraw języka polskiego w Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, prowadzi sieć współpracy i samokształcenia PROJEKT: JĘZYK POLSKI.