PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jak przeciwdziałać zdarzeniom suicydalnym wśród młodych ludzi – warsztaty m.in. dla kadry pedagogicznej gdańskich szkół

Jak przeciwdziałać zdarzeniom suicydalnym wśród młodych ludzi – warsztaty m.in. dla kadry pedagogicznej gdańskich szkół
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów - osoby pracujące w szkołach i innych placówkach dla dzieci i młodzieży - na bezpłatne, specjalistyczne warsztaty. Ich głównym tematem jest zapobieganie zdarzeniom suicydalnym wśród młodych ludzi.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Specjalistyczne, szkoleniowe zajęcia mają na celu przede wszystkim podniesienie świadomości uczestniczek, uczestników o problemach oraz zachowaniach autodestrukcyjnych dzieci i młodzieży. Chodzi o to, by przybliżyć problem i wskazać m.in. kadrze pedagogicznej gdańskich szkół, jak skutecznie wspierać osoby w kryzysie. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak pomagać młodym ludziom przeżywającym np. emocjonalne napięcia, depresję. Nabędą również praktyczne umiejętności interwencji i współpracy z odpowiednimi instytucjami, służbami udzielającymi pomocy dzieciom, młodzieży w kryzysie.

Wspierające się osoby, dorośli, młodzież, dzieci - źródło ilustracji OIK MOPR w Gdańsku
Specjalistyczne, szkoleniowe zajęcia mają na celu przede wszystkim podniesienie świadomości uczestniczek, uczestników o problemach oraz zachowaniach autodestrukcyjnych dzieci i młodzieży.
źródło ilustracji: OIK MOPR w Gdańsku

Wspólnie wspieramy najmłodszych mieszkańców Gdańska

Zajęcia poprowadzą psycholożki: Aleksandra Lehmann oraz Małgorzata Kolanowska z Ośrodka Interwencji Kryzysowej gdańskiego MOPR. Odbędą się one we wrześniu (I grupa, dwa spotkania) oraz w październiku 2024 r. (II grupa, dwa spotkania), w sali Centrum Pracy Socjalnej 2 przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie. Specjalistki zapraszają na zajęcia:

  • w środy: 18 oraz 25 września br., w godz. od 17.00 do 20.00. Obowiązują zapisy na spotkania – do 13 września br., pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę);
  • w środy: 9 oraz 16 października br., w godz. od 17.00 do 20.00. Obowiązują zapisy na spotkania – do 4 października br., pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę).

Zachęcamy Państwa do udziału!