Czy Gdańsk jest miastem atrakcyjnym dla osób żebrzących? Jakie pozy żebracze są najczęściej zauważane na ulicach? Dawać czy nie dawać pieniądze proszącym? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielać będą przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, pracownicy MOPR i Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta Koła Gdańskiego oraz ZTM i GOT – podczas briefingu, który odbędzie się 16 kwietnia (czwartek) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej MOPR przy ul. Leczkowa 1A.
W powszechnym odbiorze żebractwo stanowi szczególnie dotkliwy wyraz egzystencjalnej i społecznej degradacji osób, jednak coraz bardziej widoczna jest inna przyczyna - świadomy wybór, sposób na łatwy zarobek, a nawet - styl życia. W rozwiązaniu problemu żebractwa bardzo ważna jest edukacja społeczeństwa, czyli uświadomienie ludziom faktu, że dawanie pieniędzy osobom żebrzącym nie jest pomocą.
O problemie żebractwa na terenie Gdańska opowiedzą Państwu:
- Anna Sobota, Zastępca Dyrektora MOPR
- Robert Klimczak Kierownik Działu ds. Osób Bezdomnych MOPR
- Wojciech Bystry, Prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie
- przedstawiciele służb mundurowych Straży Miejskiej: Miłosz Jurgielewicz rzecznik prasowy, Straży Granicznej Robert Mroczek, Policji
- Zygmunt Gołąb rzecznik prasowy ZTM