Prace modernizacyjne określone w umowie są elementem rewitalizacji zabytkowego Domu Zdrojowego. W czerwcu 2017 r. rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną i zagospodarowanie tego obiektu.
- Zgodnie z obietnicą krok po kroku zbliżamy się do przywrócenia świetności dawnego Domu Zdrojowego w Brzeźnie. W czerwcu podpisaliśmy list intencyjny z prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Danutą Grodzicką-Kozak i przedstawiliśmy zwycięską koncepcję architektoniczną – wyjaśnia Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki komunalnej – Równolegle pozyskujemy finansowanie zarówno na inwestycję, jak i funkcjonowanie obiektu. Elementem tej układanki są umowy na termomodernizację budynku w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
W Domu Zdrojowym w nowej odsłonie zaplanowano Centrum Edukacji Ekologicznej. Znajdą się tam sale warsztatowe, 60 miejsc noclegowych, restauracja. Budowa miałaby ruszyć pod koniec przyszłego roku, a otwarcie nastąpić w 2020 r.
Architekci dużą wagę przywiązali do podkreślenia historycznej architektury budynku, m.in. chcą wyeksponować przy użyciu szkła i światła drewniane balustrady na werandach. Zagospodarowany zostanie także teren wokół Domu Zdrojowego. Przed wejściem odtworzony zostanie ogród w jego historycznym kształcie, powstanie też niewielki parking i zadaszona klasa plenerowa. W altanie topolowej zawisną hamaki, a obok stanie herbarium i leżaki. To będzie nie tylko centrum edukacyjne dla dzieci z Gdańska i całego Pomorza, ale i miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.