Obiektem zarządzać ma jednostka miejska Centrum Hewelianum. - Koncepcja zakłada utworzenie w ramach Centrum Hewelianum nowego obiektu w formie centrum edukacji – mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak. – Chcemy stworzyć tu atrakcyjną ofertę edukacyjną dla uczniów – Zieloną Szkołę. Takie miejsca cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem. Zajęcia ekologiczne mają być tu realizowane w formule pakietów edukacyjnych, w tym także z noclegami na miejscu. W centrum funkcjonować ma hostel z około 60 miejscami noclegowymi – zapowiada wiceprezydent.
W ofercie edukacyjnej centrum znaleźć mają się m.in. warsztaty czerpania papieru, tworzenia ekobiżuterii, konstruowania minimebli z papierowej wikliny, uprawiania ekoogródka, w tym zakładanie hoteli dla owadów i tworzenie doniczek z materiałów z recyklingu. Będą odbywały się tu także tematyczne zajęcia terenowe. Głównym wątkiem działalności centrum będzie gospodarka odpadami. Program edukacyjny oparty ma być o multimedia i najnowsze technologie. Uczestnicy Zielonej Szkoły odwiedzać będą interaktywne wystawy w głównej siedzibie Centrum Hewelianum, czy Zakład Utylizacyjny na Szadółkach. W centrum ekologicznym Dom Zdrojowy odbywać będą się także ekopikniki, gry sportowe, strategiczne oraz akcje społeczne dedykowane dzielnicy.
Gruntowny remont przejedzie nie tylko Dom Zdrojowy o powierzchni 1 670 mkw, zagospodarowany zostanie także teren do budynku przylegający. Obszar o powierzchni około 0,9 ha pełnił będzie funkcję parkową. Zagospodarowanie nawiązywać będzie do historycznego założenia, znajdzie się tam również mała architektura w stylu eko.
Na parterze budynku znajdą się restauracja i kawiarnia. – Chcemy by lokal ten działał w obszarze ekonomii społecznej, w formule podobnej jak So Stay Hotel. Prowadzimy już rozmowy na ten temat - zaznacza wiceprezydent Grzelak. - Myślimy też o nowoczesnej świetlicy bądź klubokawiarni, która służyłaby przede wszystkim mieszkańcom Brzeźna.
Jeszcze w tym roku planowane jest zlecenie dokumentacji technicznej. Prace budowlane rozpocząć miałyby się IV kwartale 2017 roku, a zakończyć w III kwartale 2019 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to około 15 mln zł. Miasto ma już zabezpieczone środki na termomodernizację budynku w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Będzie także aplikować o środki z funduszy środowiskowych.