Artyści, którzy reprezentowali Gdańsk w wystawach w ramach projektu Hanse Art Works:
- 2009 Nowogród Wielki /Rosja – Maciej Salamon
„The Wedding” (video) - 2010 Pärnu / Estonia – Marcin Grzęda
„Obiekt 1426” (obiekt rzeźbiarski) - 2011 Kowno / Litwa – Stanisław Nowodworski
(realizacja rzeźby wielkoformatowej w przestrzeni publicznej w ramach pleneru „Santaka) - 2012 Lüneburg / Niemcy – Mariusz Otta „Fulfillment” (rzeźba i rysunki)
- W 2013 w Herford / Niemcy – Gdansk reprezentował Piotr ‘Tuse’ Jaworski
(street art – realizacja projektu w przestrzeni miejskiej)
2009 Nowogród Wielki /Rosja – Maciej Salamon „The Wedding” (video)
Maciej Salamon - grafik, artysta wizualny, reżyser filmów animowanych i teledysków, muzyk. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. Jerzego Krechowicza). Współzałożyciel i członek grupy artystycznej „Krecha” oraz współautor periodyku o takiej samej nazwie. Autor wizualizacji w duecie audiowizualnym Hatti Vatti. Wokalista i autor tekstów w zespole Gówno. Dyrektor artystyczny Galerii Gablotka w Stoczni Gdańskiej.
www.gownoband.pl, www.krecha.org, www.gablotka.blogspot.com
2010 Pärnu / Estonia – Marcin Grzęda „Obiekt 1426” (obiekt rzeźbiarski)
Marcin Grzęda – artysta rzeźbiarz, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w pracowni rzeźby prof. Stanisława Radwańskiego, aneks w pracowni ceramiki prof. Teresy Klaman). Zajmuje się ceramiką artystyczną i ogólnie pojętą rzeźbą (w drewnie, kamieniu, metalu). Poza twórczością artystyczną realizuje projekty użytkowe, tj.: aranżacje wnętrz (projekty i wykonanie), elementy wystroju, meble, ceramikę użytkową, plenerowe konstrukcje architektoniczne, prace konserwatorskie.
2011 Kowno / Litwa – Stanisław Nowodworski (realizacja rzeźby wielkoformatowej w przestrzeni publicznej w ramach pleneru „Santaka)
Stanisław Nowodworski – artysta rzeźbiarz, rysownik, grafik, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w pracowni rzeźby prof. Stanisława Radwańskiego, aneks z medalierstwa i małych form rzeźbiarskich pod kierunkiem prof. Ludmiły Ostrogórskiej). Członek zespołu muzycznego Cocodjembé, łączącego afrykańską tradycję ze słowiańskim temperamentem.
http://myartspace.pl/stanislaw-nowodworski,r22,l4.html
2012 Lüneburg / Niemcy – Mariusz Otta „Fulfillment” (rzeźba i rysunki)
Mariusz Otta – artysta rzeźbiarz, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, aneks w pracowni prof. Teresy Klaman). Zajmuje się również ceramiką, rysunkiem i malarstwem. Brał udział w wystawach zbiorowych, plenerach i działaniach artystycznych w Gdańsku i za granicą.
http://mariuszotta.blogspot.com/
2013 Herford / Niemcy – Piotr ‘Tuse’ Jaworski (street art – realizacja projektu w przestrzeni miejskiej)
Piotr ‘Tuse’ Jaworski – artysta graffiti, absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek Double S Crew, DJ, założyciel agencji TUSEstudio, autor undergroundowych klipów hip hopowych. Pomysłodawca i organizator cyklicznych wystaw street artu i graffiti pod nazwą tuseWystaw, na które zaprasza najlepszych artystów z całej Polski.
2014 Lubeka/Niemcy- Mateusz Pęk - realizacja projektu HanseVideoArtWorks
Mateusz Pęk - artysta zaprezentował swoje prace w Centrum Kultury Św. Anny w ramach projektu HanseVideoArtWorks dotyczącego integracji i promocji artystów z miast hanzeatyckich. Wystawa ta prezentowana będzie w Lubece do końca Czerwca 2014 roku. Stworzona została sieć kontaktów: Sztuka i Kultura z Miast Hanzeatyckich. Wszystkie miasta zaproszone są do współpracy w ramach tej sieci: www.netzwerk-hansekultur.de.
2015 Viljandi /Estonia - planowane są wspólne warsztaty artystyczne dla artystów z wielu miast hanzeatyckich Europy.
W 2015 roku Zjazd Hanzy odbędzie się w Viljandi w Estonii w dniach 4/6 czerwca, ale projekt HanseArtWorks rozpoczyna sie wcześniej wspólnymi warsztatami dla artystów.
2016 Zjazd Hanzy w Bergen/Norwegia - projekt HanseLiveArtWorks
Projekt "Hanse Art Works" na facebooku: https://www.facebook.com/HANSEstreetartWORKS