PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Konsultant(ka) ds. wsparcia psychologicznego/konsultant(ka) psycholog(żka)/psycholog(żka) w Wydziale Wsparcia Psychologicznego w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku ogłasza nabór na stanowisko pomocnicze i obsługi: konsultant(ka) ds. wsparcia psychologicznego/konsultant(ka) psycholog(żka)/psycholog(żka) w Zespole Diagnozy i Wsparcia Pieczy Zastępczej w Wydziale Wsparcia Psychologicznego (1 etat, umowa o pracę)

I. Główne obowiązki

  1. Wykonywanie diagnoz psychofizycznych dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej i ich omawianie odpowiednio z opiekunem dziecka i pracownikiem pieczy zastępczej
  2. Wykonywanie diagnoz dorosłych - kandydatów na opiekunów zastępczych i opiekunów zastępczych i wydawanie opinii o posiadaniu przez nich predyspozycji o odpowiedniej motywacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej
  3. Udzielanie poradnictwa rodzinnego dla dzieci i rodzin zastępczych/rodzinnych domów dziecka
  4. Diagnozowanie problemów i potrzeb życiowych osób i rodzin niewydolnych wychowawczo
  5. Pomoc opiekunom zastępczym w radzeniu sobie z problemami wychowawczymi
  6. Udzielanie wsparcia przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych wobec dzieci umieszonych w rodzinach zastępczych
  7. Prowadzenie edukacji w zakresie odpowiedzialnego rodzicielstwa zastępczego
  8. Udzielanie wsparcia psychopedagogicznego, prowadzanie konsultacji i poradnictwa dla istniejących rodzin zastępczych i osób prowadzących rodzinne domy dziecka
  9. Praca z rodzinami oparta będzie na kontakcie osobistym, wizytach domowych, a w przypadku pojawienia się obostrzeń sanitarnych, także w formie on-line
  10. Udział w pracach zespołu w zakresie funkcjonowania dziecka w rodzinie zastępczej/rodzinnym domu dziecka

II. Wymagania niezbędne

  1. Wykształcenie wyższe z zakresu psychologii
  2. 2-letnie doświadczenie w poradnictwie rodzinnym

III. Wymagania dodatkowe

  1. Doświadczenie zawodowe w instytucjach pomocy społecznej lub organizacjach z obszaru pomocy rodzinie
  2. Znajomość ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
  3. Znajomość kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (w zakresie podstawowym z obszaru pieczy zastępczej).
  4. Bardzo dobra komunikatywność i wysoka kultura osobista
  5. Umiejętność organizacji pracy własnej i współpracy w zespole
  6. Umiejętność dobrej obsługi komputera w zakresie programów pakietu MS Office

IV. Wymagane dokumenty

  1. List motywacyjny
  2. Aktualne cv (z adresem e-mail - jeśli kandydat posiada lub numerem telefonu)
  3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  4. Kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie i kwalifikacje (w tym kserokopie świadectw, dyplomów ukończenia studiów itp.)
  5. Kserokopie poświadczające przebieg dotychczasowego zatrudnienia (kserokopie świadectw pracy, zaświadczenie od obecnego pracodawcy potwierdzające staż pracy itp.)
  6. Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych
  7. Oświadczenie o nieposzlakowanej opinii
  8. Oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
  9. Oświadczenie dotyczące zgody na przetwarzanie danych osobowych
    Oświadczenia, zgoda na przetwarzanie danych osobowych i kwestionariusz osobowy do pobrania na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.
    Wszystkie oświadczenia należy opatrzyć własnoręcznym podpisem i datą.

V. Termin i miejsce składania dokumentów

Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie w terminie do 05.08.2024 r. w Kancelarii Ośrodka lub korespondencyjnie na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Konrada Leczkowa 1A 80-432 Gdańsk. Kopertę należy opatrzyć dopiskiem „Nabór - stanowisko psychologa(żki) w Zespole Diagnozy i Wsparcia Pieczy Zastępczej WWP”. Za datę złożenia dokumentów drogą pocztową uważa się datę wpływu dokumentów pod wskazany adres. Oferty, które nie będą zawierały wymaganych dokumentów lub złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Osoby spełniające wymagania formalne zostaną powiadomione telefonicznie lub poprzez e-mail o dalszych czynnościach związanych z procesem rekrutacji.

VI. Informacje dodatkowe

  1. Miejsce pracy - Wydział Wsparcia Psychologicznego Gdańsk
  2. Czas pracy - poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 7:30 - 15:30, środa 8:00 - 17:00, piątek 7:30 - 14:30
  3. Oferowane wynagrodzenie zasadnicze brutto 5.005,00 zł - 5.720,00 zł + wysługa lat (ostateczna kwota uzależniona jest od posiadanego doświadczenia i kompetencji)

W miesiącu poprzedzającym datę ogłoszenia konkursu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, był wyższy niż 6%.

Beata WiśniewskaMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Beata Wiśniewska - najnowsze