PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Dowiedz się, jak zarządzać w medycynie

Dowiedz się, jak zarządzać w medycynie
W sobotę, 17 czerwca w Dworze Uphagena Arche w Gdańsku Fundacja Kobiety w Chirurgii odbędzie się konferencja “Kultura zarządzania w medycynie”, organizowana w ramach projektu “Ostre cięcie przeciwko dyskryminacji”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich medyczek i medyków, jak i osób na stanowiskach kierowniczych oraz zarządzających placówkami medycznymi. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kultura zarządzania w medycynie - plakat
Kultura zarządzania w medycynie - plakat

Celem konferencji jest wzrost świadomości na temat równego traktowania, różnorodności w zespołach, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy w miejscu pracy. Do udziału w konferencji zaproszone zostały m.in. osoby pracujące na stanowiskach kierowniczych, zespoły kierownicze organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli pokrewnych organizacji zajmujących się problemem nierównego traktowania na medycznym rynku pracy w Polsce.

- Dlaczego, jako medyczki i medycy, powinniśmy rozmawiać o różnorodności zespołów, o kreowaniu roli liderów i liderek oraz o zarządzaniu przez inkluzywność i wsparcie? Bo nasi pacjenci zasługują na to, żeby dostawać jak najlepszą opiekę i pomoc - mówi Małgorzata Nowosad, prezeska Fundacji Kobiety w chirurgii. - Dlaczego uważam, że te rzeczy się ze sobą łączą? Ponieważ to, jak pracuje zespół, czy ludzie z którymi pracujemy są efektywni, mają chęć do szukania i wdrażania nowych rozwiązań bezpośrednio łączy się z efektem opieki nad chorymi. Dlatego chcemy mówić głośno o wsparciu psychologicznym medyczek i medyków, o potrzebie kształcenia umiejętności liderskich, o konieczności zmiany relacji i patrzeniu na zespoły medyczne jako całość. Zapraszamy do wspólnego szukania rozwiązań, posłuchania o dobrych praktykach wdrażanych w instytucjach w całej Polsce. Chcemy stworzyć pole do wymiany doświadczeń i poglądów.

W panelach oraz debatach swój udział potwierdziły m.in. Julia Pankiewicz (Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi OZZL Mazowsze), Agnieszka Graczyk-Szuster (Fundacja Kobiety Medycyny), Kinga Zacharjasz (InClue BC) oraz Ewa Bator (Polska Federacja Szpitali).

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Partnerem konferencji jest Fundacja Gdańska.

Transmisja konferencji dostępna będzie na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych Fundacji.

Ramowy harmonogram konferencji:

  • 9.00-9.30 Rozpoczęcie konferencji, powitanie przez gospodarzy
  • 9.30-10.30 Zmiana świadomości? – prezentacja danych nt. dyskryminacji wśród medyczek/ów
  • 10.30-12.00 Prawne aspekty dyskryminacji
  • 12.00-12.15 Przerwa
  • 12.15-13.00 Wsparcie psychologiczne w ochronie zdrowia
  • 13.00-14.30 Jak być sojusznikiem kobiet/Różnorodności w medycynie?
  • 14.30-15.30 Przerwa
  • 15.30-17.00 Dobre praktyki w zarządzaniu ochroną zdrowia
  • 17.00-17.30 Prezentacja projektu “Ostre cięcie przeciwko dyskryminacji” oraz podsumowanie konferencji

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie wydarzenia.

Milena MieczkowskaFundacja Gdańska
Milena Mieczkowska - najnowsze
Milena MieczkowskaFundacja Gdańska
Milena Mieczkowska - najnowsze