PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Księgowy / specjalista ds. księgowych w Domu Pomocy Społecznej Orunia

Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku ul. Starogardzka 20 ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy:

Księgowy / specjalista ds. księgowych w wymiarze 1 etatu (40 godz./tyg.)

tel. (+48 58) 309 49 31 www.dpsorunia.pl

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie sprawa księgowych w Domu Pomocy społecznej Orunia

  1. Wymagania niezbędne:
    • wykształcenie kierunkowe wyższe lub średnie (ekonomia, rachunkowość, finanse itp.),
    • umiejętność obsługi komputera (znajomość MS Office),
    • doświadczenie w pracy w księgowości (powyżej jednego roku),
    • znajomość przepisów o rachunkowości, oraz o finansach publicznych,
    • umiejętność interpretacji przepisów i ich wykorzystanie w praktyce,
    • odpowiedzialność za wykonywanie powierzonych zadań,
    • pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych,
    • brak prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
    • obywatelstwo polskie.
  2. Wymagania dodatkowe:
    • znajomość przepisów w zakresie ustaw: o podatku dochodowym od osób fizycznych, o podatku od towarów i usług (VAT), ubezpieczeniach społecznych oraz rozliczeń z ZUS, o pracownikach samorządowych, o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych oraz przepisów wykonawczych do Kodeksu Pracy,
    • umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu,
    • wysoka kultura osobista, komunikatywność, samodzielność,
    • dokładność i terminowość,
    • doświadczenie zawodowe w instytucjach pomocy społecznej lub innych jednostkach budżetowych, szczególnie na stanowisku księgowego,
    • znajomość zagadnień związanych z naliczaniem i rozliczaniem wynagrodzeń pracowniczych.
  3. Główny zakres obowiązków:
    •  bieżące i terminowe księgowanie dowodów księgowych,
    •  sporządzanie dokumentów wewnętrznych jednostki,
    •  dbanie o prawidłowy obieg dokumentów,
    •  prowadzenie rozliczeń związanych z podatkiem VAT,
    •  terminowe rozliczenie należności i zobowiązań,
    •  przygotowywanie danych do miesięcznych oraz rocznych sprawozdań,
    •  współudział przy przeprowadzaniu inwentaryzacji,
    • opracowanie dokumentów sprawozdawczych, analitycznych, informacyjnych i innych,
    • archiwizowanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami,
    • prowadzenie kancelarii.
  4. Kandydatom oferujemy:
    • umowę o pracę: pierwsza umowa o prace zawierana jest na czas określony maksymalnie na 6 miesięcy, po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę,
    • wymiar czasu pracy: pełny etat, 40godzin tygodniowo, w tym przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie /w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami/
    • miejsce pracy i wykonywania pracy: ul. Starogardzka 20, 80-058 Gdańsk
    • specyfikacja pracy: /praca biurowa/ w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami/
    • oferowane wynagrodzenie brutto – od 4.950,00 zł do 5.400,00 zł. + wysługa lat (ostateczna kwota uzależniona jest od posiadanego doświadczenia i kompetencji)
    • przewidywany termin zatrudnienia: maj, czerwiec 2024 r.
  5. Warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji jest złożenie następujących dokumentów w języku polskim:
    • aktualne CV z opisem pracy zawodowej,
    • list motywacyjny z uzasadnieniem ubiegania się o stanowisko, z podaniem numeru telefonu kontaktowego oraz adresu korespondencji,
    • kserokopia dyplomu ukończenia szkoły,
    • kserokopie świadectw pracy lub zaświadczenie z obecnego zakładu pracy potwierdzające staż pracy,
    • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, (druk do pobrania na strony internetowej Domu Pomocy Społecznej Orunia)
    • kserokopie dokumentów poświadczających kwalifikacje zawodowe,
    • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych,
    • oświadczenie o braku prawomocnego skazania za przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
    • podpisanie oświadczenia do celów rekrutacji (druk oświadczenia do pobrania ze strony internetowej Domu Pomocy Społecznej Orunia)
    • zgodnie z wymogami Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) („RODO”), informacje o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach znajdujących się na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej „Orunia”,
    • oświadczenia należy opatrzyć własnoręcznym podpisem.

W przypadku zatrudnienia konieczne będzie dostarczenie „Zapytania o udzielenie informacji o osobie do Ministerstwa Sprawiedliwości - Krajowy Rejestr Karny”.

6. Miejsce składania dokumentów:

Dokumenty należy składać w Domu Pomocy Społecznej, ul. Starogardzka 20, 80-058  Gdańsk w zamkniętych kopertach lub przesyłać na adres:

Dom Pomocy Społecznej Orunia ul. Starogardzka 20, 80-058 Gdańsk

z następującą adnotacją: „ Rekrutacja na stanowisko Księgowy” w terminie do  02.05.2024 r. do godz. 15.00 (decyduje data wpływu do placówki).

Informacje dodatkowe:.
O terminie spotkania  rekrutacyjnego kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.
Informujemy, że nadesłanych ofert nie zwracamy.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w DPS Orunia w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze, kształtuje się na poziomie poniżej 6%.