mgr inż. arch. Agnieszka Zając
Senior project leader Waterfront OId Docks, Sogent - the Autonomous Municipal Ghent Development Authority
(Autonomiczny Miejski Zarząd Rozwoju Gandawy)
Agnieszka Zając od ponad 15 lat uczestniczy w kształtowaniu przestrzennym Gandawy projektując nową dzielnicę miasta na terenach Starych Doków. Zarządza tą realizacją na poziomie rozwiązań projektowych zarówno urbanistycznych jak i architektonicznych oraz finansowych. Jako absolwentka Uniwersytetu Gandawskiego pracowała na uczelni. W ciągu ostatnich lat przedstawia odczyty i wykłady na różnych uczelniach w Belgii i Niemczech oraz na międzynarodowych kongresach związanych z tematyką przestrzenną i rozwojem miast. Kilka lat współtworzyła czasopismo A+, które od ponad 45 lat jest wiodącym belgijskim magazynem poświęconym architekturze i urbanistyce w kraju i za granicą.
dr hab. inż. arch. Agnieszka Zimnicka
Regeneration Manager w londyńskiej dzielnicy Tower Hamlets
Agnieszka Zimnicka od 15 lat jest zaangażowana w kształtowanie przestrzeni Londynu. Współtworzyła zapisy dotyczące urbanistyki w planach lokalnych i opracowywała uzupełniające dokumenty planistyczne. Wdrażała politykę rozwoju przestrzennego negocjując urbanistyczne i architektoniczne rozwiązania projektowe inwestycji w procesach uzyskiwania pozwoleń planistycznych. Obecnie zarządza realizacją programów i projektów regeneracyjnych w jednej z najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy Londynu – Tower Hamlets. Równolegle Agnieszka kontynuuje karierę akademicką na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Jej główne obszary badawcze to: komunikacja wizualna w strategiach rozwoju, jakość zagospodarowania przestrzennego, urbanizacja na terenach metropolitalnych.
mgr inż. arch., SAR/MSA Monika Rudeńska
Områdesstrateg/Stadsplanerare, Stockholms stadsbyggnadskontor
Monika Rudeńska, architekt i urbanista. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz podyplomowych studiów z zakresu architektury i urbanistyki na Kungliga konsthögskolan w Sztokholmie. Od ponad 15 lat zajmuje się kształtowaniem przestrzeni miejskiej w Szwecji w gminnych jednostkach planowania i rozwoju przestrzennego. Od 2012 roku zatrudniona w biurze rozwoju miasta Sztokholmu i zarządzająca procedurami planistycznymi w planach lokalnych. Obecnie na stanowisku stratega rozwoju miasta gdzie pracuje nad wdrażaniem polityki przestrzennej, uzgodnieniami na poziomie strategicznym oraz analizą i definiowaniem wytycznych planistycznych we wczesnych fazach planowania. Współautorka opracowań i studiów przestrzennych na poziomie strategicznym. Autorka artykułów na temat kształtowania przestrzeni miast na bazie praktyki zawodowej.