PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Uczestnicy debaty „Miasto zrównoważone”

Uczestnicy debaty „Miasto zrównoważone”
GDAŃSKIE DEBATY MIEJSKIE
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Michał Beim kadr

dr Michał Beim

Adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Absolwent gospodarki przestrzennej na UAM. Stypendysta Fundacji im. Alexandra von Humboldta w Instytucie Mobilności i Transportu na Uniwersytecie Technicznym w Kaiserslautern. W latach 2014-2016 oraz ponownie od 2020 r. członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. W latach 2016-2017 członek zarządu Polskich Kolei Państwowych. Autor lub współautor ponad 80 publikacji naukowych i kilkudziesięciu artykułów opinii na łamach prasy codziennej lub branżowej. Bada związki planowania przestrzennego z polityką transportową. Od 2009 r. ekspert Instytutu Sobieskiego w Warszawie.


 

Kowalewska
 

arch. Agnieszka Kowalewska

Architekt krajobrazu, urbanistka, absolwentka SGGW i Podyplomowego studium urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się rolą usług ekosystemowych i błękitno-zielonej infrastruktury w równoważeniu rozwoju miast. Autorka m.in. studiów i diagnoz krajobrazu zurbanizowanego i otwartego (Łódź i woj. łódzkie), dokumentów strategicznych dot. rozwoju terenów zieleni w skali ogólnomiejskiej (Kraków, Gdynia) i wielobranżowych projektów zagospodarowania terenów zieleni i przestrzeni publicznych. Laureatka nagród w konkursach, m.in. ISOCARP Award for Excellence 2008 za Miasteczko Wilanów w Warszawie oraz nagrody TUP za Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Publiczną w kategorii Zrewitalizowana Przestrzeń Zieleni (2016). Aktualnie, główna projektantka w Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju m. st. Warszawy, pracuje nad nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w zakresie błękitno-zielonej infrastruktury, krajobrazu, przestrzeni publicznej i infrastruktury technicznej. Członkini TUP i ISOCARP.


 

Sleszynski_A

Prof. dr hab. Przemysław Śleszyński 

Pracuje w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN; członek Komitetów naukowych i problemowych Polskiej Akademii Nauk: Badań nad Migracjami, Nauk Demograficznych, Nauk Geograficznych (sekretarz naukowy), Przestrzennego Zagospodarowania Kraju; przewodniczący Komisji Geografii Osadnictwa i Ludności PTG i przewodniczący Komisji Zadań Olimpiady Geograficznej; członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, Rządowej Rady Ludnościowej, Towarzystwa Urbanistów Polskich i Naukowej Rady Statystycznej GUS. Prowadzi badania z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej, w tym geografii miast, ludności, przedsiębiorczości, transportu i elektoralnej, a także planowania przestrzennego i rozwoju regionalnego. Autor m.in. delimitacji miejskich obszarów funkcjonalnych stolic województw (2013) i listy miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze (2017), a także „Polska średnich miast. Założenia i koncepcja deglomeracji w Polsce” (Klub Jagielloński, 2018), „Studia nad chaosem przestrzennym” (współredaktor i współautor, KPZK PAN 2018). Brał udział w przygotowaniu m.in. Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju do 2030 roku (2011), Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (2016), Krajowej Polityki Miejskiej (2022).


 

KZJ1 - kadr

Katarzyna Zielonko-Jung

Architektka, wykładowczyni akademicka, naukowczyni, profesorka Politechniki Gdańskiej. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i studiów doktoranckich Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje w Katedrze Projektowania Środowiskowego WAPG. Jest współtwórczynią programu i wykładowczynią na studiach podyplomowych Architektura i Budownictwo Proekologiczne. Autorka i współautorka publikacji polskich i zagranicznych związanych z problematyką architektury proekologicznej w tym w szczególności jej związków ze zjawiskami mikroklimatycznymi w środowisku miejskim, w tym książek „Współczesna architektura proekologiczna”, „Łączenie tradycyjnych i zaawansowanych technologii w architekturze proekologicznej”, „Kształtowanie przestrzenne architektury ekologicznej w strukturze miasta”. Brała udział w projektach badawczych ukierunkowanych na architekturę zrównoważoną i poprawę jakości klimatu w miastach. Jest członkinią Gdańskiej Rady Architektury oraz Rady Klimatycznej UN Global Polska.


 

Więcej o debacie >>