dr Michał Beim
Adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Absolwent gospodarki przestrzennej na UAM. Stypendysta Fundacji im. Alexandra von Humboldta w Instytucie Mobilności i Transportu na Uniwersytecie Technicznym w Kaiserslautern. W latach 2014-2016 oraz ponownie od 2020 r. członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. W latach 2016-2017 członek zarządu Polskich Kolei Państwowych. Autor lub współautor ponad 80 publikacji naukowych i kilkudziesięciu artykułów opinii na łamach prasy codziennej lub branżowej. Bada związki planowania przestrzennego z polityką transportową. Od 2009 r. ekspert Instytutu Sobieskiego w Warszawie.
arch. Agnieszka Kowalewska
Architekt krajobrazu, urbanistka, absolwentka SGGW i Podyplomowego studium urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się rolą usług ekosystemowych i błękitno-zielonej infrastruktury w równoważeniu rozwoju miast. Autorka m.in. studiów i diagnoz krajobrazu zurbanizowanego i otwartego (Łódź i woj. łódzkie), dokumentów strategicznych dot. rozwoju terenów zieleni w skali ogólnomiejskiej (Kraków, Gdynia) i wielobranżowych projektów zagospodarowania terenów zieleni i przestrzeni publicznych. Laureatka nagród w konkursach, m.in. ISOCARP Award for Excellence 2008 za Miasteczko Wilanów w Warszawie oraz nagrody TUP za Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Publiczną w kategorii Zrewitalizowana Przestrzeń Zieleni (2016). Aktualnie, główna projektantka w Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju m. st. Warszawy, pracuje nad nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w zakresie błękitno-zielonej infrastruktury, krajobrazu, przestrzeni publicznej i infrastruktury technicznej. Członkini TUP i ISOCARP.
Prof. dr hab. Przemysław Śleszyński
Pracuje w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN; członek Komitetów naukowych i problemowych Polskiej Akademii Nauk: Badań nad Migracjami, Nauk Demograficznych, Nauk Geograficznych (sekretarz naukowy), Przestrzennego Zagospodarowania Kraju; przewodniczący Komisji Geografii Osadnictwa i Ludności PTG i przewodniczący Komisji Zadań Olimpiady Geograficznej; członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, Rządowej Rady Ludnościowej, Towarzystwa Urbanistów Polskich i Naukowej Rady Statystycznej GUS. Prowadzi badania z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej, w tym geografii miast, ludności, przedsiębiorczości, transportu i elektoralnej, a także planowania przestrzennego i rozwoju regionalnego. Autor m.in. delimitacji miejskich obszarów funkcjonalnych stolic województw (2013) i listy miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze (2017), a także „Polska średnich miast. Założenia i koncepcja deglomeracji w Polsce” (Klub Jagielloński, 2018), „Studia nad chaosem przestrzennym” (współredaktor i współautor, KPZK PAN 2018). Brał udział w przygotowaniu m.in. Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju do 2030 roku (2011), Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (2016), Krajowej Polityki Miejskiej (2022).
Katarzyna Zielonko-Jung
Architektka, wykładowczyni akademicka, naukowczyni, profesorka Politechniki Gdańskiej. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i studiów doktoranckich Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje w Katedrze Projektowania Środowiskowego WAPG. Jest współtwórczynią programu i wykładowczynią na studiach podyplomowych Architektura i Budownictwo Proekologiczne. Autorka i współautorka publikacji polskich i zagranicznych związanych z problematyką architektury proekologicznej w tym w szczególności jej związków ze zjawiskami mikroklimatycznymi w środowisku miejskim, w tym książek „Współczesna architektura proekologiczna”, „Łączenie tradycyjnych i zaawansowanych technologii w architekturze proekologicznej”, „Kształtowanie przestrzenne architektury ekologicznej w strukturze miasta”. Brała udział w projektach badawczych ukierunkowanych na architekturę zrównoważoną i poprawę jakości klimatu w miastach. Jest członkinią Gdańskiej Rady Architektury oraz Rady Klimatycznej UN Global Polska.