PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Podsumowanie cyklu warsztatów dotyczących Programów Rozwoju

Podsumowanie cyklu warsztatów dotyczących Programów Rozwoju
Jaki ma być Gdańsk w 2030 roku? Jaki chcielibyśmy, żeby był? Co jest dla nas najważniejsze? O tym rozmawiali gdańszczanki i gdańszczanie w ostatnich tygodniach podczas spotkań poświęconych programom rozwoju. 8 maja 2023 roku w Hevelianum odbyło się spotkanie podsumowujące cały cykl.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grafika promocyjna

Jak wyglądał cykl spotkań - Jaki ma być Gdańsk w 2030 roku?

Spotkania dotyczące Programów Rozwoju wdrażających Strategię Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkanek, mieszkańców i innych interesariuszy. Łącznie wzięło w nich udział około 450 osób.  

1 marca 2023 roku odbyło się spotkanie inaugurujące, na którym zaprezentowano ogólne informacje, czym są Programy Rozwoju i czemu mają służyć. 

W kolejnych tygodniach odbyły się warsztaty tematyczne dotyczące poszczególnych Programów Rozwoju: Dostępne Miasto, Wspólne Miasto, Zielone Miasto i Innowacyjne Miasto. W każdym z nich uczestniczyło około 80-100 osób. Dyskusja toczyła się przy stolikach tematycznych (np. ruch pieszy, edukacja, przestrzeń). Mieszkanki i mieszkańcy mieli możliwość zgłaszania pomysłów i koncepcji na to, jakie przedsięwzięcia powinny być podejmowane w Gdańsku w najbliższych latach.  

Łącznie zgłoszono 402 zagadnienia do rozpatrzenia oraz 155 przedsięwzięć inwestycyjnych.  

Pomysły i propozycje uczestniczek i uczestników warsztatów posłużą do przygotowania projektów Programów Rozwoju, które w drugiej połowie roku zostaną poddane konsultacjom społecznym.  

Szczegółowe wyniki prac zostały zaprezentowane w poniższym raporcie.  

Podsumowanie spotkań konsultacyjnych dotyczących Programów Rozwoju

Ankieta na temat priorytetowych inwestycji

Równolegle z cyklem warsztatów, wśród mieszkanek i mieszkańców Gdańska przeprowadzana była ankieta na temat priorytetowych inwestycji w mieście do 2030 roku.  

Ankieta została podzielona na 4 części, zgodnie z podziałem Programów Rozwoju. Mieszkanki i mieszkańcy mogli oddać głos na maksymalnie 5 inwestycji z danego obszaru. Głosy można było oddać za pomocą formularza internetowego. Istniała także możliwość przekazania ankiety w wersji papierowej na spotkaniach warsztatowych lub w Zespołach Obsługi Mieszkańców. Ankietę wypełniło i potwierdziło swój głos ponad 3,6 tys. respondentów. 

Wyniki ankiety na temat priorytetowych inwestycji do realizacji w Gdańsku

 

Pliki do pobrania:  

  1. Podsumowanie spotkań konsultacyjnych dotyczących Programów Rozwoju (910.3 KB)
  2. Wyniki ankiety na temat priorytetowych inwestycji do realizacji w Gdańsku (1.94 MB)