III Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej im. P. Adamowicza - transmisja we wtorek
O najważniejszych obecnie problemach i wyzwaniach ekologicznych na naszym kontynencie debatować będą uczestnicy III Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza. Odbędzie się ono we wtorek, 5 lipca 2022 r. w Gdańsku. Transmisja z tego wydarzenia m.in. na portalu gdansk.pl.
Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej po raz trzeci
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Obszar Metropolitalny Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz UN Global Compact Network Poland po raz kolejny już organizują Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza. Program spotkania jest bogaty. Jego uczestnicy, którzy spotkają się w Europejskim Centrum Solidarności ECS dyskutować mają nie tylko o zmianach klimatycznych i związanych z nimi reperkusjami społecznymi, gospodarczymi i zdrowotnymi, ale też o wpływie wojny w Ukrainie na przyspieszenie transformacji energetycznej Europy.
Statek Uniwersytetu Gdańskiego "Oceanograf" po 39 dniach zakończył swój rejs w Gdańsku
O czym będą rozmawiać uczestnicy Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej?
Jakie perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce? Jak zmiany klimatu wpływają na rolnictwo, a z drugiej strony jak rolnictwo wpływa na klimat? Jak wygląda nasza adaptacja do zmian klimatu zarówno na poziomie lokalnym jak i metropolitalnym? Dyskutujący podczas forum postarają się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania.
W bogatym programie Forum przewidziane są debaty, wywiad z ekspertem oraz projekcje filmów o tematyce związanej z ochroną środowiska.
Goście Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej
Głos podczas obrad Forum zabiorą m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego Danuta Huebner i Jerzy Buzek, Łew Zacharczyszyn – konsul generalny Ukrainy w Gdańsku w latach 2016-2021, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, a także Kamil Wyszkowski, który jest przedstawicielem i dyrektorem wykonawczym UN Global Compact Network Poland.
NesoBus - autobus na wodór już jeździ po Gdańsku. Na jakich liniach go spotkasz?
Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali także ambasadorowie państw nadbałtyckich, lokalni samorządowcy, przedstawiciele firm zaangażowanych w zrównoważony rozwój oraz specjaliści ze świata nauki.
Spotkanie odbędzie się w formule online. Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić na portalu gdansk.pl - wtorek 5 lipca godz. 10.00.
Uwaga! Chętni, którzy chcą uczestniczyć w Forum mogą to jeszcze zrobić. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu stacjonarnym jest rejestracja do dnia 4 lipca br. poprzez formularz.
PROGRAM:
• Jerzy Buzek | Poseł do Parlamentu Europejskiego, sprawozdawca PE kluczowej regulacji ws. rynku wodoru oraz gazów odnawialnych i ziemnego UE • Andrzej Budasz | Head of Sustainability Center of Expertise, BNP Paribas • Carmine Pacente, Head of Department for EU Programmes and Funds, Metropolitan City of Milan • Krzysztof Jałoszyński | p.o. Naczelnika Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu • Grzegorz Brodziak | Prezes Zarządu Goodvalley Agro S.A., Wiceprezes Grupy Goodvalley ds. Zrównoważonego Rozwoju |
- Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach
- Duzi i mali gdańszczanie o gospodarce odpadami - co się zmieniło od 2019 roku?
- Komunikaty dla Rolnictwa
- Nowe drzewa pojawiły się na ulicy Worcella - w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego
- Ocena stanu środowiska w gminie Gdańsk
- Odpady
- Ostatnia odsłona tegorocznego Sprzątania Świata 2.0 w Gdańsku
- Przyroda
- Startuje największy projekt edukacji ekologicznej w metropolii. Weźmie w nim udział 40 szkół
- Woda, ścieki, geologia
- Wykaz danych o środowisku i jego ochronie
- Zgłoś drzewo na pomnik przyrody