Problematyka seminarium
Kwestie kształtowania tzw. zielonej i niebieskiej infrastruktury miasta w dobie postępujących zmian klimatycznych oraz pojawiających się nowych wyzwań dla kształtowania przestrzeni Gdańska stają się przedmiotem coraz większej uwagi społeczności miasta. Formułowane są różnorodne oczekiwania co do wprowadzania zieleni w przestrzeni miejskiej oraz bardziej racjonalnego gospodarowania wodami. Równocześnie już od dłuższego już czasu prowadzone są w Biurze Rozwoju Gdańska prace nad sformułowaniem zarówno kompleksowych polityk miejskich co do kształtowania i włączenia w procesy rozwoju miasta układów zieleni oraz cieków i zbiorników wodnych. Wnioski co do tych kwestii pojawiały się już w trakcie dyskusji prowadzonych w trakcie tzw. Gdańskich Debat Miejskich czy wykładów otwartych, organizowanych przez Biuro Architekta Miasta od 2021r. Na ich bazie sukcesywnie przygotowywane są projekty studialne i wdrożeniowe, mające na celu przełożenie założeń tych polityk na konkretne idee i pomysły dotyczące poszczególnych przestrzeni.
Celem seminarium jest przedstawienie zarówno wypracowanych polityk miejskich jak i kluczowych projektów związanych z kształtowaniem i rozwojem zielonej i niebieskiej infrastruktury miasta, obecnie realizowanych lub przygotowywanych do realizacji. W szczególności zaprezentowane zostaną studia związane z wprowadzaniem zieleni w przestrzeni miasta oraz wykorzystaniem gdańskich akwenów.
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa poświęcona politykom i projektom miejskim, przedstawianym w poszczególnych wystąpieniach.
Program
Prelegenci
>>>
Miejsce i czas
Europejskie Centrum Solidarności, III piętro.
6 marca 2023, godz. 12-17
Organizacja
Wydarzenie organizowane jest przez Miasto Gdańsk.
Seminarium zorganizowane zostanie wyłącznie w trybie stacjonarnym. Całość obrad zostanie nagrana, co pozwoli na udostępnienie wszystkim zainteresowanym całości omawianej w trakcie wydarzenia problematyki na stronie Biura Architekta Miasta Gdańska: www.gdansk.pl/bam
Rejestracja i kontakt
Rejestracja została zakończona.
Udział w konferencji jest darmowy, jednakże konieczna jest rejestracja. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń, z podaniem imienia i nazwiska, pocztą elektroniczną na adres sekretariatu konferencji:
city.arch@gdansk.gda.pl
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc należy uzyskać potwierdzenie rezerwacji (potwierdzenia wysyłane są zwrotnie emailem).
Uwaga: rejestracja trwa do piątku 3.03.2023, do godz. 14.