PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Wakacyjne plany Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

Wakacyjne plany Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku
Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego w rejs po Zatoce Gdańskiej wypłynęła ostatnia przed wakacjami grupa gdańskich gimnazjalistów. Od początku maja ponad 1400 uczniów poznało swoje miasto z nowej perspektywy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Edukacyjne rejsy rozpoczną się ponownie we wrześniu, natomiast na wakacyjny czas realizatorzy, jak co roku szykują szereg aktywności. 23 czerwca
zakończył się międzynarodowy konkurs Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku „How do we see the Baltic Sea”. Zadaniem uczestników było przygotowanie infografik prezentujących spojrzenie młodzieży na region Morza Bałtyckiego. Konkurs realizowany jest w ramach wydarzeń Prezydencji Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, pod patronatem honorowym Polskiej Prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Global Compact w Polsce – polskiego przedstawicielstwa największej na świece inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ, działającej na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu.
W ubiegłym roku Global Compact w Polsce zainicjowała Program Bałtyk 2015-2020, który ma na celu wypracowanie działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju regionu Morza Bałtyckiego.

Dziesiątka laureatów wypłynie w wakacyjny rejs po Morzu Bałtyckim, na przełomie lipca i sierpnia. Na wodzie spotkają się uczniowie z różnych stron Polski oraz z zagranicy. Dzięki temu doświadczeniu, laureaci zyskają wspólną perspektywę i lepiej zrozumieją podobieństwa i różnice, które budują kulturę regionu Morza Bałtyckiego.

Już od dziś zapraszamy do oglądania zwycięskich prac na stronie:

 www.programedukacjimorskiej.pl/konkurs

Konkurs realizowany jest dzięki zaangażowaniu sponsorów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku – Ferrero Polska, w ramach programu Kinder+Sport oraz Grupie LOTOS.

Wakacje to także czas licznych imprez plenerowych i pikników, w które angażują się edukatorzy z Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Pierwszą okazją do spotkania będzie Baltic Sail Gdańsk. W ramach dwudziestej edycji festiwalu Morskiego i Zlotu Żaglowców na Targu Rybnym zagości żeglarska strefa dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci i młodzież. Przygotujemy aktywności dla tych, którzy mają już za sobą pierwsze żeglarskie szlify, jak i dla maluchów, które dopiero rozpoczną swoją morską przygodę!- mówią sternicy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

 

Uczestnicy Programu Edukacji Morskiej na pełnym morzu

Zapraszamy do śledzenia strony facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej oraz oglądania krótkiego filmu podsumowującego pierwsze dwa miesiące rejsów w sezonie 2016:

 

https://www.youtube.com/watch?v=vBZWN_-ONX4&feature=youtu.be

 

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku

Uczestnicy Programu Edukacji Morskiej na pełnym morzu

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas rejsów uczą się podstaw żeglowania, pogłębiają wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Celem Programu Edukacji Morskiej jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny. Sponsorami Programu są – Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A.

www.programedukacjimorskiej.pl

facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej

Zuzanna MojskaFundacja GdańskaProgram Edukacji Morskiej
Zuzanna Mojska - najnowsze