PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Uczestnicy debaty "Pasmo Alei Grunwaldzkiej"

Uczestnicy debaty "Pasmo Alei Grunwaldzkiej"
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
Tomasz Budziszewski

Tomasz Budziszewski

kierownik Zespołu Analiz Transportowych w Biurze Rozwoju Gdańska. Specjalista w zakresie analiz ruchu, modelowania i prognozowania podróży, badań zachowań transportowych. Autor i współautor wielu strategicznych opracowań planistycznych z zakresie transportu m.in.: Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Gdańska,  Studium programowo-przestrzenne przedłużenia linii kolejowej przez dzielnicę Gdańsk Południe – tzw. PKM Południe, Kierunki rozwoju układu linii tramwajowych i pasów autobusowych w Gdańsku na lata 2021-2027. W swojej karierze zajmował się m.in. kompleksowymi badania ruchu dla Gdańska w 2009, 2016 i 2022 roku, Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot w 2014 roku, koordynacją prac nad Strategia Transportu i Mobilności OMGGS, współpracą nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gdańska 2030.


Irena Grzywacz foto

Irena Grzywacz

Architektka i urbanistka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, gdzie ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania rozwojem przestrzennym miast oraz Rewitalizacji obszarów miejskich. Z planowaniem przestrzennym związana od początku drogi zawodowej, najpierw w Biurze Planowania Przestrzennego w Gdańsku, a od 23 lat w Biurze Rozwoju Gdańska. W BRG zaczynała od stanowiska projektanta; aktualnie pracuje jako główny projektant i pełni także funkcję kierowniczki Zespołu Urbanistycznego Wrzeszcz. Projektantka wiodąca wielu planów miejscowych, analiz i studiów tematycznych; poznawała specyfikę planowania w obszarach mało zurbanizowanych, jak i w ścisłej zabudowie śródmiejskiej, pracując w zespołach urbanistycznych Zachód i Oliwa. Należała do zespołu autorskiego aktualnie obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska.


 

Grzegorz Kidybiński OLIVIA TOP-1286

Grzegorz Kidybiński

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, od 2005 r. radca prawny. Od 2011 r. Dyrektor Działu Prawnego Olivia Centre, odpowiedzialny w szczególności za prawne aspekty budowy, finansowania i zarządzania inwestycjami. Od 2018 r. Dyrektor Nadzoru Inwestorskiego Olivia Centre, odpowiadający za zarządzanie procesem inwestycyjnym i zespołami odpowiedzialnymi za operacyjną ciągłość funkcjonowania inwestycji, jak również za wyznaczanie i realizowanie celów strategicznych.

Członek Jury Stypendium PRAKTYKA 2023 organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza, którego celem jest znalezienie najciekawszych pomysłów na poprawę jakości przestrzeni publicznej w obszarze skrzyżowania Alei Grunwaldzkiej i ulicy Kołobrzeskiej z kontekstem terenu otaczającego, położonego w dzielnicy Gdańsk-Oliwa w rejonie Przymorze.


 

Dorota Kucharczak

Dorota Kucharczak

Architektka i urbanistka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Związana zawodowo z Biurem Rozwoju Gdańska od początku jego powstania, a od 2017 roku pełniąca funkcję kierowniczki Zespołu Urbanistycznego Oliwa (jednostki organizacyjnej biura). Współautorka wszystkich edycji Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta Gdańska oraz innych opracowań planistycznych wykonywanych na polecenie władz miasta. Projektantka wiodąca odpowiedzialna za sporządzenie planów miejscowych dla centralnych dzielnic Gdańska – Śródmieścia i Wrzeszcza – oraz analiz przestrzennych na poziomie strategicznym, obejmujących kwestie ochrony dziedzictwa kulturowego i porządkujących procesy rozwoju miasta do wewnątrz. Wśród opracowań studialnych dla obszarów problemowych, w które była zaangażowana, można wymienić m.in. uwarunkowania i koncepcję urbanistyczną stadionu olimpijskiego w Letnicy (projekt EURO 2012) oraz Studium Lokalizacji Obiektów Wysokościowych sporządzone dla całego miasta. Obecnie jest zaangażowana w opracowywanie Studium Pasma alei Grunwaldzkiej, które obejmuje ścisłe centrum Gdańska.


 

151213_Ewa_Kurylowicz_004 fot Maciej Zienkiewicz

Prof. dr hab. inż. architekt Ewa Kuryłowicz

Generalna Projektant, wiceprezes w Autorskiej Pracowni Architektury APA Kuryłowicz & Associates. Przewodnicząca Rady Fundacji Stefana Kuryłowicza, Członkini Kapituły Nagrody Naukowej POLITYKI, członkini Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN, członkini Krajowej Rady Dostępności przy MIiR.

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i Faculty of Architecture, Iowa State University, Ames, Iowa, USA. W trakcie 45-letniej pracy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej promotorka ponad 150 dyplomów i 7 doktoratów.

W latach 2000–2008 Dyrektorka Programu Roboczego „Miejsca duchowe” Międzynarodowej Unii Architektów UIA z siedzibą w Paryżu. Sędzia SARP i przewodnicząca składów sędziowskich w licznych konkursach krajowych i międzynarodowych.

Autorka licznych publikacji książkowych oraz artykułów w wydawnictwach krajowych i miedzynarodowych. Uczestniczka i key note speaker licznych konferencji krajowych i międzynarodowych.

Współautorka wielu zrealizowanych bądź realizowanych obecnie obiektów, m.in.: Budynek Wydziału Neofilologii UW (Warszawa 2022), Stacja badawcza PAN na Wyspie Króla Jerzego (Antarktyda 2023), wielu obiektów użyteczności publicznej, budynków biurowych, osiedli mieszkaniowych, domów jednorodzinnych.

Laureatka wielu konkursów architektonicznych (z zespołami APA Kuryłowicz & Associates, www.apaka.com.pl) oraz wielu nagród w tych konkursach.

Laureatka Honorowej Nagrody SARP 2021, Nagrody Specjalnej za całokształt działalności w obszarze architektury portalu PTPW (2018), Złotej Odznaki SARP (2017), medalu Bene Merentibus SARP (2014), Polskiego HERKULESA (2012), srebrnego Krzyża zasługi Prezydenta RP (2008), Medalu „Przyjaciel centrum Zdrowia Dziecka (2007), Medalu Przyjaciela Integracji ( 2002).


 

Julia Łaszkiewicz

Julia Łaszkiewicz

Partner ds. rozwoju biznesu. Reprezentuje spółkę City Pro, od ponad 25 lat w biznesie w kadrze zarządzającej, z czego 6 lat na stanowisku członka zarządu grupy spółek deweloperskich. Prezeska stowarzyszenia Fraktal Sopocki, angażuje zbiorową mądrość w projektach transformacji społecznej.


 

Monika Mazurowska_2

dr Monika Mazurowska

Biegły rewident, nauczyciel akademicki o zainteresowaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i sprawozdawczości niefinansowej. Od 2019 roku Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Aniołki. W ramach działalności społecznej zaangażowana przede wszystkim w inicjatywy dotyczące planowania przestrzeni miejskiej, opracowania programów ochrony zieleni i adaptacji do zmian klimatu oraz wdrożenia systemu zrównoważonej mobilności i niwelowania barier architektonicznych. Inicjatorka ustanowienia licznych pomników przyrody na terenie Gdańska.


 

Więcej o debacie:

Plansza tytułowa debaty 20 PAG