dr hab. inż. arch. Bogna Lipińska, prof. Sopockiej Szkoły Wyższej
Absolwentka Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Krakowskiej, specjalista z zakresu architektury krajobrazu. W 1988 roku uzyskała tytuł doktora za pracę „Żuławy wiślane – ochrona i kształtowanie zabytkowego krajobrazu”, obronioną na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 2013 r. uzyskała stopnień doktora habilitowanego w specjalizacji architektura krajobrazu na podstawie monografii „Ochrona krajobrazu kulturowego – ujęcie krajobrazowe”, przyznany przez Wdział Architektury Politechniki Krakowskiej.
Jest autorką wielu artykułów o tematyce krajobrazowej, studiów przed-projektowych i ekspertyz. M.in. wytycznych krajobrazowo-historycznych do projektu „Kładki dla pieszych przez Motławę na Wyspę Ołowianka z rejonu Zamczyska” w Gdańsku, opinii do „Studium konserwatorskiego ochrony historycznego krajobrazu kulturowego dawnego zespołu kuracyjno-ruralistycznego Orłowa”, „Rekonstrukcji istniejącej szaty roślinnej na terenie historycznej części założenia przestrzennego Politechniki Gdańskiej”, „Projektu rekonstrukcji zieleni przy zabytkowym założeniu willowo-ogrodowym w Sopocie przy ul. Goyki 3”.
Jest autorką m.in. „Projektu rewaloryzacji parku przy zespole zamkowym w Krokowej” (zrealizowanego), „Projektu rekompozycji Ogrodu Wielkiego Mistrza na Zamku Wysokim w zespole zamkowym w Malborku” (zrealizowanego) oraz „Projektu zagospodarowania otoczenia dawnej willi Arolda Flatauera przy ul. Kościuszki 54 w Malborku”, obecnie Muzeum Miasta Malborka (w realizacji).
Opracowała także Operaty Ochrony Krajobrazu dla Parków Krajobrazowych, m.in. z terenu Pomorza: Trójmiejskiego, Kaszubskiego, Wdzydzkiego, Zaborskiego oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie.
Jest członkiem Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków przy Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorze Zabytków w Gdańsku. Przez wiele lat pełniła rolę konsultanta-specjalisty do spraw zabytkowych założeń zieleni w Urzędzie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Gdańsku.
Jest recenzentem prac doktorskich a także wydawniczym prac habilitacyjnych i monografii naukowych z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego i krajobrazu historycznego.
Prowadzi działalność dydaktyczną z zakresu architektury krajobrazu na Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Gdańskim oraz w Sopockiej Szkole Wyższej, gdzie jest promotorem prac dyplomowych.
Prof. Aleksander Böhm
Autor ponad 250 publikacji, większość życia zawodowego związał z Politechniką Krakowską. W ostatnim okresie również z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową, KUL w Lublinie i Uniwersytetem Zielonogórskim. Pracował także jako wykładowca w University of Baghad, później jako visiting profesor w Fachhochschule w Münster, a następnie był konsultantem International City Managers Association. W latach 1990-1991 pełnił funkcje Głównego Architekta Krakowa a następnie był członkiem Komitetu Sterującego European Conference of Landscape Architecture Schools. Jest autorem kilkudziesięciu projektów architektonicznych oraz współautorem planów urbanistycznych.
Prof. dr hab. inż. arch. Tomasz Ossowicz
Architekt, urbanista, planista, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej (studia 1976, doktorat 1986, habilitacja 2004, tytuł profesora 2021). W dorobku 81 publikacji naukowych, 101 referatów na konferencjach naukowych, 46 prac naukowo-badawczych. Od 2020 kieruje Katedrą Urbanistyki i Procesów Osadniczych. W latach 1999-2015 Dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia, Urzędu Miejskiego Wrocławia (planowanie przestrzenne i strategiczne) z tytułem Urbanista Miasta Wrocławia. Specjalista w zakresie urbanistyki operacyjnej i symulacji rozwoju przestrzennego miasta. Współtwórca kierunku Gospodarka przestrzenna. Główny projektant Studium kierunków i zagospodarowania przestrzennego Wrocławia 2006 i 2010, a współautor w 1998, 2001 i 2018. Główny Projektant lub współautor wielu planów miejscowych we Wrocławiu i Zielonej Górze. Brał udział w opracowaniu wszystkich Strategii Rozwoju Wrocławia, a także kierował opracowaniem Strategii Rozwoju Zielonej Góry (1997). Od 2014 koordynuje prace odnoszące się do Parku Kulturowego „Stare Miasto” we Wrocławiu. Autor oraz współautor licznych studiów rozwoju przestrzennego miast i regionów z wykorzystaniem rozbudowanych symulacji komputerowych (m.in. Wrocławia, Poznania, Krakowa, Łodzi, Wałbrzycha, Bydgoszczy, LGOM, województw nowosądeckiego i bialskopodlaskiego).
Tomasz Przybyło
Rocznik 1976, prawnik, od 2003 r. pracownik Urzędu Miasta Krakowa, od 2015 r. zajmuje się tematyką parków kulturowych, kierownik Referatu ds. Parków Kulturowych w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK. Przygotował nowelizację uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto w 2017 r. (m.in. regulacja przewozów meleksowych, działalności nocnych klubów itd.), współtworzył uchwałę o utworzeniu Parku Kulturowego Nowa Huta w 2019 r., aktualnie koordynuje prace nad utworzeniem Parku Kulturowego Kazimierz ze Stradomiem.
dr Anna Golędzinowska
jest architektem-urbanistą, adiunktem na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Jej praca doktorska była poświęcona transformacji przestrzeni publicznych w miastach średniej
wielkości po wprowadzeniu w Polsce gospodarki rynkowej. Dr Golędzinowska jest również zawodowo związana z Pomorskim Biurem Planowania Regionalnego - obecnie zajmuje się pracami nad audytem krajobrazowym.
Ponadto jest Radną Miasta Gdańska, przewodniczącą Komisji Zrównoważonego Rozwoju RMG.
Monika Nkome Evini
absolwentka humanistycznych studiów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu w Dijon i Clermont-Ferrand. Pracowała w placówkach samorządowych i dyplomatycznych, w tym jako koordynator projektów europejskich oraz ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. Od listopada 2019 r. pełni funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Gdańska ds. Śródmieścia.