Sławomir Gzell
Profesor doktor habilitowany, architekt, urbanista, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Doktor Honoris Causa Politechniki Poznańskiej, wieloletni kierownik Katedry Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego WA PW, Przewodniczący Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk i członek Niemieckiej Akademii Planowania Miast i Regionów DASL, członek ICOMOS i rady konsultacyjnej przy Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorze Zabytków, wieloletni członek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, Miejskiej KUA w Warszawie i centralnych władz Towarzystwa Urbanistów Polskich. Sędzia konkursowy Stowarzyszenia Architektów Polskich. Autor kilkudziesięciu zrealizowanych planów urbanistycznych i projektów architektonicznych. Laureat wielu konkursów architektonicznych i urbanistycznych. Autor ponad 250 tekstów o urbanistyce i architekturze oraz kilku książek. Wykłady z zakresu urbanistyki współczesnej na WA PW i w innych szkołach, także za granicą. Promotor ponad 160 dyplomów magisterskich, promotor 25 doktoratów i recenzent ponad 60 prac doktorskich, opiniodawca ponad 40 prac habilitacyjnych i około 40 wniosków awansowych na tytuł profesora. W latach dziewięćdziesiątych radny m.st. Warszawy.
Michał Lorbiecki
urbanista i ekonomista, pełnomocnik prezydenta ds. koordynowania i monitorowania przedsięwzięć w zakresie rozwoju obszaru nowego centrum miasta Tychy i projektant masterplanu, pełnomocnik prezydenta ds. koordynowania i rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego w mieście Tychy (tzw. oficer pieszy), główny specjalista w Wydziale Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy, poza pracą projektową jest doświadczonym praktykiem GIS, partycypacji i działań rewitalizacyjnych, doktorant w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, w latach 2015-2021 członek zarządu śląskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.
Marcin Woyciechowski
Ur. 15 lutego 1970 r. w Gdańsku, ukończył wydział architektury na Politechnice Gdańskiej w 1993. Odbywszy praktyki w biurach architektonicznych w Polsce, Holandii i Szwajcarii od 1995 prowadzi własną działalność projektową (uprawnienia do projektowania architektonicznego bez ograniczeń od 2001 r.). Po epizodach współpracy z różnymi podmiotami, od lat związany projektowo przede wszystkim z Grupą Inwestycyjną Hossa S.A., od kilkunastu lat członek zarządu prowadzący pracownię projektową w strukturach tej firmy. Autor szeregu zrealizowanych osiedli, budynków usługowo-mieszkalnych (blisko pół miliona m2 mieszkań, dla kilkunastu tysięcy rodzin), obiektów użyteczności publicznej (75.000 m2 w tym m.in.: kościół, domy towarowe, biurowce) i innych budynków użytkowych (ok 20.000 m2, w tym m.in.: hotele, pensjonaty, basen-spa i inne). Laureat kilkunastu konkursów architektonicznych i nagród, w tym nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za najlepszą realizację architektoniczną lat 2010-2015.
Założyciel i wieloletni członek zarządu (aktualnie członek rady nadzorczej) Stowarzyszenia Edukacyjnego „Lokomotywa”, fundator stypendium dla uzdolnionej młodzieży ze wsi Kanie – rodzinnego majątku rodziny Woyciechowskich, a od 2014 wykładowca na kierunku Gospodarka przestrzenna Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej w panelu: Urbanistyka i ekonomia.
Sercem oddany rodzinie, ojciec trzech córek. Zapalony podróżnik, żeglarz i narciarz-turysta.
Ewa Pielak
Z-ca dyrektora Biura Rozwoju Gdańska. Z wykształcenia ekonomista, absolwentka Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z gdańskim samorządem związana od 2007 roku, gdzie od 2009 zajmuje się rewitalizacją. „Praktyk”, obecnie koordynuje projekty na czterech podobszarach rewitalizacji. Realizowane przez jej zespół projekty otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym RegioStars w 2016, Skrzydła Trójmiasta, czy Pomorskie Sztormy.