dr Dorota Sikora-Fernandez
Adiunkt w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem Uniwersytetu Łódzkiego. Jej zainteresowania naukowe dotyczą problematyki rozwoju miast i polityki miejskiej, w szczególności funkcjonowania smart cities, technologii w zarządzaniu miastem oraz zrównoważonym rozwojem obszarów miejskich. Jest stypendystką rządu Meksyku, ponadto odbyła staże naukowe w National Center for Smart Growth Research and Education University of Maryland, USA oraz w Universidad Nacional del Sur, Argentyna. Jest autorką i współautorką licznych publikacji dotyczących smart cities, innowacji miejskich oraz mieszkalnictwa.
dr hab. inż. Aleksander Orłowski
Profesor PG, wiceprezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej (NGO). Zawodowo zajmuje się badaniem i rozwojem koncepcji Smart City, współautor badań gotowości do Smart City dziesięciu czołowych polskich urzędów miejskich, autor książki: „Model gotowości procesowej urzędu miejskiego dojścia do Smart City” (2019), współautor: „Zarządzanie danymi w miastach. Podręcznik dla samorządów” (2021). Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców 2016-19), sekretarz Zespołu ds. Obszarów Miejskich i Metropolitalnych Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk, członek zespołu opracowującego nową Krajową Politykę Miejską, który działa pod egidą Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i Instytutu Rozwoju Miast i Regionów (grupa zajmująca się cyfryzacją zarządzania miastami), odbywał staże naukowe m.in. w University of Newcastle Australia, Lebniz University Hannover, Visual Interaction&Communication Technologies VicomTECH San Sebastian. Konsultant m.in. funduszy venture capital, samorządów, start-upów. Członek zespołów przygotowujących m.in. projekt Inteligentnej Specjalizacji dla Województwa Pomorskiego: Smart Port&City,
dr inż. arch. Jan Cudzik
Adiunkt w Katedrze Architektury Miasta i Przestrzeni Nadwodnych oraz Kierownik Laboratorium Cyfrowych Technologii. Obecnie prowadzi badania naukowe dotyczące między innymi architektury kinematycznej, cyfrowych technik wspomagających projektowanie architektoniczne, cyfrowej fabrykacji, form sztucznej inteligencji w architekturze i sztuce. Pełnił funkcje kierownika projektu badawczego związanego z automatyzacją procesu projektowania obiektów hotelowych realizowanych na Politechnice Gdańskiej na zlecenie OutlineAI. Od początku 2022 roku pełni funkcję kierownika w projekcie związanym z stworzenie zautomatyzowanego systemu pozwalającego na adaptację istniejących obiektów na funkcję hotelową w ramach OutlineAI współfinansowana w ramach programu Szybka Ścieżka PARP.
Jego teksty ukazują się w publikacjach polskich i zagranicznych, między innymi: Artificial Intelligence Aided Architectural Design, Kinematics as an answer to the current need to create a re-configurable space in art and architecture, The CDIO model in architectural education and research by design, Robotics in architectural education, Parametric design in architectural education. Jest również autorem monografii wydanej przez Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej: Ruch w architekturze.
Zawodowo prowadzi od 2011 roku autorską pracownię projektową, zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz, budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej oraz tworzeniem projektów inwestycyjnych i szeroko pojętej identyfikacji wizualnej. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w konkursach międzynarodowych i krajowych.
Alan Szawarski
Prezes Zarządu Structure Capital S.A
Całe swoje życie zawodowe związany z nieruchomościami. Odpowiadał za rozwój licznych polskich i międzynarodowych spółek i funduszy z sektora. Od 8 lat prowadzi fundusz inwestycyjny Structure Capital skoncentrowany na kompleksowym rozwoju nieruchomości w centrach największych miast. Zajmuję się głównie nieruchomościami mieszkaniowymi i hotelowymi, przeprowadzając całościowy proces inwestycyjny – od projektu i uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez proces budowy i komercjalizacji. Jako jeden z nielicznych podmiotów opiera się głównie na wewnętrznie zatrudnianych architektach oraz
dużych inwestycjach w nowoczesne technologie związane z projektowaniem budynków, na które jego spółki przeznaczą do końca 2023 roku ponad 4 miliony złotych.