Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uczniowie z Gdańska i Bremerhaven realizują projekt poświęcony wielonarodowości

Obcy stają się przyjaciółmi. Drogi z daleka do Gdańska i Bremerhaven” - to tytuł projektu realizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku i Lloyd-Gymnasium Bremerhaven. W prezentacji wyników pracy uczniów nad pierwszą częścią projektu udział weźmie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na uroczysta galę zapraszamy w środę, 12 września 2018 r. o godz. 13:00 w auli V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, przy ul. Polanki 130.

A
A

Projekt bierze udział w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Razem w Europie. Jeden cel” organizowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracy Młodzieży i jest jednym z dwudziestu finalistów.

W pierwszym etapie projektu uczniowie nawiązali kontakt z imigrantami, którzy osiedlili się w Trójmieście. Uczniowie w pracy zostali wsparci przez Centrum Wspierania Imigrantów i Imigrantek, Rada Imigrantów i Imigrantek przy Prezydencie Miasta Gdańska i Europejskie Centrum Solidarności.

Podczas gali uczniowie zaprezentują wyniki swojej pracy, m.in. krótkie filmy, które powstały na podstawie przeprowadzonych wywiadów z imigrantami.

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)