Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Światowy Dzień Zwierząt w gdańskim zoo!

4 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Świętować będzie także, jak co roku, gdańskie zoo. Dla wszystkich miłośników zwierząt egzotycznych, krajowych i tych udomowionych, ogród zoologiczny przygotował tego dnia niecodzienne atrakcje.

A
A

W programie m.in.: pokaz karmienia i treningu medycznego fok, konkursy, zabawy, prezentacje multimedialne, zagadki i quizy zoologiczne oraz wiele innych niespodzianek dla młodszych i starszych. – By nie uzależniać powodzenia naszych gdańskich obchodów Dnia Zwierząt od kapryśnej jesiennej aury, część atrakcji odbędzie się w sali dydaktycznej budynku administracji i dyrekcji, tuż obok Małego Zoo i foczego basenu – mówi Grażyna Naczyk z gdańskiego zoo. - Ponadto tego dnia nasi goście będą mieli możliwość spotkania „oko w oko” z różnymi mieszkańcami naszego ogrodu. Rozpoczynamy o godzinie 11.00 pokazem karmienia i treningu medycznego fok. Do godziny 14.00 działać będą także różnorodne punkty edukacyjne: „Cudze chwalicie swego nie znacie”- czyli sekrety polskich ssaków, „Gadzie sprawy”, „Przystanek Afryka”. Odwiedzić będzie można także Małe Zoo i jego urokliwych lokatorów, gdzie nie tylko z bliska obejrzeć można zwierzaki, ale także pogłaskać je, przytulić, a nawet uczesać i nakarmić  – dodaje Naczyk.

Światowy Dzień Zwierząt to coroczna akcja zrzeszająca wszystkich miłośników zwierząt. Data ta nie została wybrana przypadkowo, bowiem w tym dniu obchodzimy święto Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w roku 1993. – W tym dniu powinniśmy zwrócić większą niż zwykle uwagę na otaczający nas świat zwierząt, zarówno tych żyjących w środowisku naturalnym, jak i naszych domowych ulubieńców – zaznacza Grażyna Naczyk.

{id63800}
Anna Dobrowolska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)