Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Skarga do Rady Etyki Mediów

Napastliwe zachowanie, agresja i terror słowny, brak obiektywizmu i manipulowanie przekazem to niektóre z zarzutów postawionych pracownikowi Telewizji Polskiej Łukaszowi Sitkowi, w złożonej przez Pawła Adamowicza skardze do Rady Etyki Mediów.

A
A

- Napastliwe działania prowadzone w ostatnich dniach przez Łukasza Sitka, pracownika redakcji TVP Info, znalazły kumulację 14 września, kiedy zostałem przez niego zaatakowany po wyjściu z posiedzenia Komisji Śledczej w Warszawie. Biorąc pod uwagę konsekwentne, napastliwe i agresywne zachowanie, prezentowany przez niego skrajny brak obiektywizmu i stronniczość zdecydowałem się na złożenie przeciwko niemu skargi do Rady Etyki Mediów – mówi prezydent Paweł Adamowicz.
Prezentowany przez pracownika Telewizji Polskiej Łukasza Sitka poziom pracy dziennikarskiej pozostaje w sprzeczności z szeregiem zasad etycznych obowiązujących dziennikarzy, takich jak: zasada obiektywizmu, uczciwości, szacunku i tolerancji oraz zasada pierwszeństwa dobra odbiorcy.

Sami dziennikarze oceniają działalność Łukasza Sitka jednoznacznie negatywnie. Hanna Kordalska-Rosiek, dziennikarka TVP3 Gdańsk i przewodnicząca związku zawodowego w telewizji określiła działalność Sitka mianem "brudnego dziennikarstwa".

Film z nagraniem napaści na Pawła Adamowicza obejrzało 225 tysięcy widzów
https://www.facebook.com/Pawel.Adamowicz/videos/1753029864731231/

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)