Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Obrońca Westerplatte zostanie patronem Szkoły Podstawowej nr 7 w Gdańsku

W piątek 8 grudnia odbędzie się uroczystość nadania imienia majora Henryka Słabego Szkole Podstawowej nr 7 w Gdańsku przy ul. Mjr. Słabego 6.

A
A

Szkoła otrzyma tego dnia sztandar, ufundowany przez Radę Rodziców oraz sponsorów i mieszkańców dzielnicy. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00 mszą świętą z poświęceniem sztandaru w Kościele pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Gdańsku – Złotej Karczmie.

O godzinie 10.15 w siedzibie placówki przy ulicy Majora Słabego 6 odbędzie się część oficjalna, w której weźmie udział zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk. Po części oficjalnej nastąpi część artystyczna w wykonaniu uczniów SP 7.

Przypomnijmy, że uchwałę w sprawie nadania imienia majora Henryka Słabego Szkole Podstawowej nr 7 Rada Miasta Gdańska podjęła podczas listopadowej sesji na wniosek Samorządu Uczniowskiego, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców. Major Henryk Słaby był harcerzem, lekarzem, żołnierzem i obrońcą Westerplatte w 1939 roku. „Wybór tej postaci wynika ze świadomości ogromnej roli, jaką w kształceniu młodego człowieka pełnią autorytety, ideały i wychowanie. Inspiracją wyboru jest nazwa ulicy, przy której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 7. Poznawszy drogę życiową i wartości, jakimi kierował się Mieczysław Słaby, uczniowie opowiedzieli się za tym, by został on patronem szkoły” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)