Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Miasta Integrujące – dwie deklaracja podpisane przez samorządowców

W piątek, 30 czerwca o godz. 9.00 odbędzie konferencja prasowa, podczas której podpisane zostaną dwie deklaracje dotyczące migracji i integracji miast. W konferencji udział wezmą samorządowcy z miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich (UMP) oraz przedstawiciele powiatów i gmin Pomorza. Konferencja odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk w sali Atom Club część prawa, I piętro, wejście przez sekretariat Stadionu Energa.

A
A

Deklaracja podpisywana przez prezydentów miast zrzeszonych w UMP dotyczyć będzie porozumienia miast i metropolii w zakresie współpracy w obszarze migracji i integracji a także stworzenia stałej i cyklicznej sieci współdziałania Miasta Integrujące. Przy wspólnym stole zasiądą m.in. Anna Mackiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, Marcin Wojdat, sekretarz m.st. Warszawy, Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku, Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania oraz Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
Drugie podpisywane tego dnia porozumienie dotyczyć będzie tworzenia lokalnych planów zarządzania migracjami w powiatach i gminach województwa pomorskiego a także włączenia integracji i migracji w strategię rozwoju województwa pomorskiego.

W konferencji wezmą udział Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Ze względów organizacyjnych prosimy potwierdzić obecność na konferencji wysyłając mail na adres: prasa@gdansk.gda.pl

Konferencja odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk w sali Atom Club część prawa I piętro, wejście przez sekretariat Stadionu Energa.
Parkowanie na parkingu P1, wjazd prze bramę nr 1 od ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk.

Więcej informacji na temat konferencji Miasta Integrujące. Integracja=Bezpieczeństwo znajdą Państwo na stronie www.gdansk.pl/urzad-miejski/300-osob-bedzie-rozmawiac-o-Miastach-Integrujacych,a,81962

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)