Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk jest gotowy do wypłat środków z Programu Rodzina 500 plus!

W poniedziałek Gdańsk wypłaci pierwsze świadczenia z Programu Rodzina 500 plus. Do ilu rodzin trafią świadczenia wychowawcze w pierwszej wypłacie środków z Programu? Ile dzieci zostanie objętych wypłatą środków? Zapraszamy na spotkanie podczas, którego Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska dokona pierwszej wypłaty środków.

A
A

Pierwszego transferu środków z Programu Rodzina 500 plus dokona już w poniedziałek, 11 kwietnia o godz. 11:00 Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska. Odbędzie się to w głównej siedzibie przyjmowania wniosków w pokoju 104 na pierwszym piętrze w budynku przy ul. 3 Maja 9.

Przypominamy, że w ciągu sześciu dni w Gdańsku złożonych zostało ponad 10 000 wniosków o świadczenia z Programu Rodzina 500 plus. Pracownicy MOPR równocześnie z przyjmowaniem wniosków na bieżąco aktualizują bazę osób uprawnionych do wypłaty świadczenia wychowawczego. Do Miasta trafiła pierwsza transza środków rządowych przeznaczonych na wypłatę świadczeń z programu. Prezydent Paweł Adamowicz dokona wypłaty dla rodzin, które jako pierwsze złożyły prawidłowo wypełniony wniosek.

Szacuje się, że z programu Rodzina 500+ w Gdańsku skorzysta 20-23 tys. rodzin. Tym samym pieniądze będą wypłacone na blisko 45 tys. dzieci. Comiesięczna wypłata 500 zł na jedną osobę przysługuje do ukończenia przez nią 18 roku życia.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)