Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Deklaracja na rzecz wysokiej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapraszamy na podpisanie

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapraszają na spotkanie, podczas którego pomorscy samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych z naszego regionu podpiszą wspólnie „Deklarację na rzecz aktywizacji społecznej i wysokiej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego”.

A
A

Podczas spotkania powołany zostanie pakt samorządowców i przedstawicieli NGOs na rzecz promocji udziału w wyborach przez kolejne 50 dni. Wśród zaproszonych gości są m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski, przewodniczące rad miast Gdańska i Gdyni, Agnieszka Owczarczak i Jolanta Zielińska oraz liczni przedstawiciele pomorskich samorządów i sektora pozarządowego.

 

Deklaracja, którą podpiszą uczestnicy spotkania, jest skierowana do mieszkańców Pomorza i ma zachęcać do  wysokiej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W treści dokumentu czytamy m.in.:

 

My, liderzy organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele pomorskich samorządów zwracamy się do Was z apelem: nie traćcie tego zapału, idźcie na zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego! Dzięki temu macie wpływ, komu powierzacie decyzję o wielu aspektach Waszego życia. Możecie zweryfikować, jakie wartości będą przyświecały kształtowi nadchodzącej polityki europejskiej. Dzięki Waszemu głosowi sprawy polskie będą jeszcze bardziej słyszalne. Wspólnie pokażmy całej Polsce, że Województwo Pomorskie jest regionem najbardziej zaangażowanym obywatelsko.

 

Na podpisanie deklaracji zapraszamy we wtorek, 2 kwietnia o godz. 10.30 do Sali Wystaw Czasowych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (Plac Solidarności 1).

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)