Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

14.03 - Spotkanie prasowe w sortowni odpadów komunalnych

A
A

Miasto Gdańsk jest na ostatniej prostej przed wdrożeniem poszerzonego systemu segregowania odpadów, który 1 kwietnia br. wprowadza obowiązek segregacji wszystkich, podstawowych surowców wtórnych na pięć frakcji. W środę 14 marca o godz. 10.30 zapraszamy do Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku na spotkanie prasowe, podczas którego eksperci przybliżą i wyjaśnią praktyczne kwestie najczęściej pojawiające się w pytaniach i komentarzach od mieszkańców, a mianowicie:

- Czy konieczne jest aranżowanie w domu miejsca na 5 pojemników?

- Dlaczego w wiatach nastąpiła „kumulacja” pojemników (z dotychczasowego systemu, z systemu poszerzonego, z selektywnej zbiórki) oraz czy i kiedy ich liczba się zmniejszy?

- Jakie są kluczowe różnice w zasadach segregowania pomiędzy dotychczasowym systemem segregowania a poszerzonym?

- Co się dzieje z surowcami wtórnymi, wysegregowanymi przez mieszkańców; dlaczego sortownia uzupełnia ekologiczną pracę mieszkańców, a nie może ich zastąpić?

- Czy surowce wtórne są na jakimkolwiek etapie mieszane?

Podczas spotkania prasowego, przewidzianego na 30 minut, dodatkowo dla mediów przygotowany będzie krótki pokaz pracy sortowni z surowcami wtórnymi wraz z komentarzem nakreślającym, w jaki sposób praca mieszkańców i sortowni się uzupełniają na rzecz odzysku surowców i zwiększania poziomów recyklingu.

Ekspertami do Państwa dyspozycji będą:

- Sławomir Kiszkurno, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

- Maciej Jakubek, członek zarządu ds. technicznych, Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o.

W środę o godz. 12.00 zapraszamy również do oglądania widoeczatu na żywo emitowanego na stronie gdansk.pl, którego gośćmi będą Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej oraz Sławomir Kiszkurno, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Opowiedzą o przygotowaniach miasta do wprowadzenia poszerzonego systemu segregacji odpadów.

Zapraszamy.

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)