- Altany wykonane zostaną zgodnie z projektem koncepcyjnym zakładającym konstrukcję modułową, jednolitą dla wszystkich altan - informuje zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. - To nie tylko estetyczne, ale i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Moduły, z których składać się będą altany rozbudowywać można dowolnie, zależnie od potrzeb. Podstawowy moduł altany umożliwia umieszczenie w niej dwóch pojemników o pojemności 1100 l. Ogromną zaletą altany jest łatwość jej montażu oraz odporność na dewastację.
Nowe zadaszone i zamykane na klucz altany pojawią się w Śródmieściu, Nowym Porcie, Brzeźnie, Oruni, Siedlcach i Dolnym Wrzeszczu. Dokładniej w 13 lokalizacjach: przy ul. Chodkiewicza 11, Grodza Kamienna 2, Legnicka 1-3, Marynarki Polskiej 24, Na Zaspę 5, Na Zaspę 25, Pod Zrębem 16, Rogaczewskiego 44, Rzeźnicka 65, Trakt Św. Wojciecha 22-28, Trakt Św. Wojciecha 32-36, Żuławska 12 i Kilińskiego 36.
- Na lokalizację nowych altan wytypowaliśmy miejsca, w których brakuje obecnie utwardzonego, zamkniętego punktu gromadzenia odpadów. W ramach inwestycji teren pod altanami zostanie utwardzony, plac odwodniony, a do altan wykonane zostaną dojścia – zapowiada Piotr Grzelak. - Do wprowadzania podobnych rozwiązań zachęcać chcemy również administratorów i zarządców terenów prywatnych.
Inwestycję do 30 czerwca 2016 roku zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Usługi Dekarsko-Budowlane Krzysztof Tratowski z siedzibą w Gdańsku. Koszt opracowania dokumentacji projektowej, robót budowlanych polegających na budowie altan śmietnikowych oraz zagospodarowaniu terenu to 435 174,00 zł z VAT.