BILET JEDNORAZOWY, JEDNODNIOWY LUB KILKUDNOWY
Taki bilet można kupić w biletomacie, który zazwyczaj ustawiony jest niedaleko przystanków, przez aplikację zainstalowaną na telefonie, w kiosku ruchu lub sklepie, znajdującym się blisko przystanku albo – w przypadku SKM lub PKM – w pociągu, u konduktora.
W autobusach i tramwajach kierowcy mają ograniczone możliwości sprzedaży biletów i zezwalają na płatność jedynie gotówką. W niektórych autobusach można kupić karnety biletowe - jeden karnet skałda się z trzech biletów: dwóch biletów na jeden przejazd i jednego biletu jednogodzinnego.
Przydatne linki:
Ulgi dotyczące biletów w Gdańsku
KARTA MIEJSKA
Karta miejska jest nośnikiem, na którym można zapisać wybrany bilet okresowy na komunikację miejską w Gdańsku – na przykład bilet miesięczny. Dzięki biletowi, zapisanemu na Karcie Miejskiej możesz korzystać z przejazdów tramwajami i autobusami po konkretnym mieście. Każde z miast posiada własna Kartę Miejską.
Jeżeli posiadasz spersonalizowaną Gdańską Kartę Mieszkańca ze zdjęciem oraz bilet okresowy, który jest zapisany na Karcie Miejskiej możesz korzystać z przejazdów autobusami i tramwajami ale również pociągami SKM i REGIO ale tylko po terytorium miasta Gdańska.
Przydatne linki:
Informacja na temat Karty Mieszkańca Gdańska
Informacja na temat biletu ZTM w Karcie Mieszkańca
BILET METROPOLITALNY
W celu podróżowania po Trójmieście oraz niektórych miast w Województwie Pomorskim można kupić tak zwany bilet metropolitalny. Są różne rodzaje biletu metropolitalnego, które zależą od tego, na jaki okres jest potrzebny oraz po jakim terytorium dana osoba chcę się dzięki niemu poruszać. Informacje dotyczące biletów metropolitalnych znajdziesz na stronie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. https://mzkzg.org/bilet-metropolitalny
Przydatne linki:
Informacja na temat biletu metropolitalnego
Najczęściej zadawane pytania, dotyczące biletów metropolitalnych