PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania
Przesunięcie ulicy Aksamitnej z sektora Stare Miasto Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania do sektora Młode Miasto w Strefie Płatnego Parkowania. Możliwość wyboru sektora przy wyrabianiu karty opłaty zryczałtowanej dla mieszkańców ulic granicznych. Te zmiany w funkcjonowaniu obszaru płatnego parkowania w Gdańsku wejdą w życie w czwartek 29 kwietnia.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Korekta granic sektorów Starego i Młodego Miasta, a także ułatwienie przy wyrabianiu karty opłaty zryczałtowanej dla mieszkańców ulic granicznych sektorów to efekt zmian uchwalonych 25 marca przez radnych Miasta Gdańska. Radni przychylili się do wniosków składanych przez mieszkańców i rady dzielnic, które przyniosą korzyści osobom parkującym w Śródmieściu i nie tylko.

Zmiany na ul. Aksamitnej – stawki i czas poboru opłat

Przeniesienie ul. Aksamitnej z sektora Stare Miasto (ŚSPP) do sektora Młode Miasto (SPP) zapewni odpowiednią liczbę miejsc postojowych dla mieszkańców ulic Aksamitnej i Wałowej. Przypomnijmy, że uległa ona zmianie w wyniku zakończonej przebudowy skrzyżowania obu ulic.

Włączenie ul. Aksamitnej do sektora Młode Miasta oznacza, że opłaty za postój będą pobierane tam od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godz. 9:00 – 17:00 według stawek obowiązujących w Strefie Płatnego Parkowania. Do tej pory kierowcy płacili za zaparkowanie samochodu według stawek Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania przez cały tydzień w godz. 9:00 – 20:00.

O wchodzących w życie w czwartek zmianach mieszkańcy dowiedzą się z wyprzedzeniem. Informacje pojawiły się na oznakowaniu i parkometrach, a także na ulotkach wkładanych za wycieraczki pojazdów.

Karta opłaty zryczałtowanej mieszkańca – możliwość wyboru sektora dla mieszkańców ulic granicznych

Od czwartku łatwiej będą mieli również mieszkańcy, którzy mieszkają przy ulicach rozgraniczających dwa sektory SPP lub ŚSPP. Do tej pory sektor, na jaki otrzymywali kartę, był zależny od miejsca zameldowania. Ta kwestia sprawiała niekiedy kłopot dla mieszkańców budynków znajdujących się przy ulicach granicznych poszczególnych sektorów. Dzięki wprowadzonym zmianom mieszkańcy takich budynków będą mogli wybrać sektor i odpowiadającą mu kartę opłaty zryczałtowanej. Przykładowo mieszkaniec ul. Akacjowej, która jest granicą sektorów Wrzeszcz Górny i Wrzeszcz Politechnika może zdecydować, czy chce otrzymać kartę opłaty zryczałtowanej Wrzeszcza Górnego (i móc parkować za 10 zł miesięcznie na wszystkich ulicach tego sektora), czy też Wrzeszcza Politechniki.