
Cyfrowe.pl, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zapraszają na spotkanie z Karolem Wójcickim (Z głową w gwiazdach) i markami Peak Design i Sony, na których Karol na co dzień pracuje.
Podczas spotkania z Karolem Wójcickim nie zabraknie opowieści o gwiazdach i praktycznych porad dla amatorów obserwowania nieba. Będzie też można zobaczyć genialne zdjęcia kosmosu. Pretekstem do spotkania z Karolem Wójcickim jest wystawa „Niebiański Dysk z Nebry” prezentowana w Spichlerzu Błękitny Baranek. Tytułowy Dysk to jedno z najważniejszych znalezisk archeologicznych końca ubiegłego stulecia, wpisane na listę „Pamięć Świata” UNESCO.
Dysk z Nebry pochodzi sprzed ok. 3600 lat (wczesna epoka brązu). Na jego tarczy widnieją wykonane ze złota gwiazdy, księżyc, słońce i inne elementy nieba. Archeolodzy mówią, że ukazuje najstarsze znane na świecie konkretne przedstawienie zjawisk astronomicznych.
Wydarzenie warto więc polecić zarówno miłośnikom tajemniczych odkryć, astronomii, podróży, jak i fotografii.
Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’a "Z głową w gwiazdach".
ZAPISY: bezpłatna rejestracja