Kurator: Paulina Stokowska
Osoby artystyczne: ADRIAN KURZAWA,ALICJA TKACZYK, GABRIELA NOWAK, GABRIELA KROK, FILIP KOZAK, KAROL ZAGÓROWSKI, KAROLINA MERTA, KAMILA KMIECIK, LAURA OMERNIK, MARTA BARTEL, NATALIA ADAM, PAULINA SADRAK, PAWEŁ KAŹMIEROWSKI, PAWEŁ KONOPSKI, ZUZANNA FORMELA, ZUZANNA KALISZ, ZUZANNA KOBIELA, ZYGMUNT BILSKI
Wystawa ŚCIEG jest podsumowaniem rocznej współpracy Koła Naukowego SPAW należącego do Akademii Sztuki Pięknych w Gdańsku oraz Koła Naukowego Tkaniny Eksperymentalnej PLUMARIUS Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wymiana doświadczeń artystycznych stworzyła nierozerwalną więź między dwoma środowiskami. Pozornie innymi jak rzeźba czy tkanina, lecz jak bardzo podobnymi w traktowaniu materii i formy. Tytułowy ŚCIEG – łączy za pomocą nici materiały włókiennicze, możemy więc traktować ścieg jako połączenie dwóch grup jedną nicią.
Koło Naukowe Tkaniny Eksperymentalnej PLUMARIUS
Opiekun Koła: mgr Paulina Sadrak
Działalność Koła Naukowego Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej "Plumarius" działającego w Instytucie Tkaniny, Druku i stylizacji Wnętrz ASP Łódź, ma na celu zachęcanie studentów do eksploracji nowych możliwości w dziedzinie tkaniny poprzez połączenie tradycyjnych technik rękodzielniczych, takich jak haft ręczny, z nowoczesnymi technologiami – głównie haftem komputerowym. Członkowie koła, przeprowadzają również badania nad innowacyjnymi technikami tkackimi, co prowadzi do powstawania unikalnych projektów artystycznych, które łączą w sobie sztukę i technologię. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu, koło "Plumarius" stwarza warunki sprzyjające kreatywnemu rozwojowi i poszerzaniu horyzontów artystycznych studentów. Grupa skupia się nie tylko na doskonaleniu technicznych umiejętności, lecz także na eksploracji nowych możliwości wyrazu artystycznego poprzez wykorzystanie tkaniny jako medium do tworzenia nowatorskich projektów.
Koło Naukowe SPAW
Opiekun Koła: mgr Paulina Stokowska
Koło Naukowe SPAW działające przy Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku zostało założone w 2013 roku i jest pierwszym w historii Wydziału. Powstało z inicjatywy studentów oraz prof. ASP dr hab. Małgorzaty Kręckiej – Rozenkranz. Umożliwia studentom poszukiwania naukowe w różnych dziedzinach. Jest to odpowiedź na potrzebę integracji środowiska młodych artystów. Interdyscyplinarność koła skupia się na wielu zagadnieniach badawczych. Poszukiwania działań są kreatywne i nowatorskie. Członkowie koła tworzą dużą bazę doświadczeń nie tylko artystycznych ale i naukowych, organizatorskich, społecznych.