- Jak nie zgubić się w terenie?
- Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy?
- W jaki sposób precyzyjnie nawigować w miejskiej dżungli?
- Jak dobrze bawić się w poszukiwanie „skarbów” z rodziną i znajomymi?
- Jak aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić czwartkowe przedpołudnie?
Przekonasz się 11 listopada w Gdańsku biorąc udział w Niepodległościowej Grze Miejskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Almanak i Stowarzyszenie SUM.
Dla każdego coś miłego
Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy oraz dwie ciekawe trasy o różnym stopniu trudności. Na mecie każdy otrzyma 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację a chętni mają szansę otrzymać upominek książkowy.
Rodzaje tras:
trasa E "Spacer z mapą po Gdańsku" długość 3,5 km, nawiązująca do historii Gdańska i wątków niepodległościowych;
trasa C "Polski Kurier" długość około 4,4 km.
Na obu trasach kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych DOWOLNA!
Dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach o dowolnej liczebności. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu oraz wręczenie karty startowej do rąk sędziego mety.
Zadaniem uczestników będzie odgadnięcia hasła przewodniego.
Każdy zespół na starcie otrzyma fragment planu miasta z zaznaczonymi miejscami, które należy odnaleźć tzw. Punkty Kontrolne (PK). Na wybranych PK znajdują się fragmenty hasła lub instrukcje do jego odczytania. Odgadnięty fragment wpisujemy w odpowiednią kratkę karty startowej. Wszystkie zebrane fragmenty utworzą hasło, które wraz z odpowiedzią na pytanie z karty startowej należy przesłać na adres parkowe@almanak.pl. Kapituła Parady Niepodległości wybierze zwycięzców, którzy otrzymają drobne, ale sympatyczne upominki.
Obowiązkowe jest posiadanie własnego długopisu lub ołówka do zaznaczania właściwych odpowiedzi.
Niepodległościowa Gra Miejska jest krajoznawczą imprezą na orientację, zatem jednym z punktów, które należy odnaleźć będzie punkt oznaczony tzw. lampionem, czyli biało-czerwoną kartką papieru, takim samym, jaki stosujemy w turystycznych imprezach na orientację. Przy lampionie powieszona będzie kredka, za pomocą której, na Karcie Startowej należy wpisać kod wydrukowany na lampionie.
Więcej informacji oraz zgłoszenia
Program:
9:30-13:30 praca biura zawodów - można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu
10:00-13:30 start poszczególnych drużyn w zarezerwowanych przedziałach czasowych
14:00 godzina zamknięcia mety
14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.
Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Miasta Gdańsk i Stowarzyszenia SUM.