Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańskie Biegi na Piątkę – czas na Trójmiejski Park Krajobrazowy!

o gorących piaskach Plaży na Stogach oraz trasach wytyczonych po Stadionie Energa przyszedł czas na malownicze widoki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przed nami trzeci z czterech letnich Biegów na Piątkę, organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu.

A
A

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch imprez, także i ta będzie miała swoją specyfikę, a leśne ścieżki nie tylko obudzą prawdziwą przyjemność z biegania, ale i zweryfikują, kto w ostatnich tygodniach należycie przykładał się do treningów.

Start i Meta usytuowane będą na polanie w Dolinie Czystej Wody. Podczas imprezy po raz kolejny obowiązywał będzie limit 250 startujących, apelujemy również do uczestników o rozwagę oraz zachowanie bezpiecznego, wynoszącego 1,5 metra dystansu społecznego. Z tego właśnie powodu po raz kolejny zawodnicy na trasę będą wypuszczani po pięciu, z zachowaniem odpowiedniej odległości oraz w pięciosekundowych odstępach czasowych.

Trasa nie ma atestu PZLA, została wymierzona urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów jest jedynie orientacyjny. Zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę trasy po leśnych ścieżkach.

 

Tego lata pozostały jeszcze do rozegrania dwie imprezy na dystansie pięciu kilometrów:

  • TPK Gdańska Piątka, niedziela, 9 sierpnia 2020, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa
  • Parkowa Piątka, niedziela, 23 sierpnia 2020, Park im. Ronalda Reagana

 

Data: 2020-08-09 9 sierpnia 2020 r.
Miejsce: Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa
Wstęp: Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/g/biegi_na_piatke.html
Organizator: Gdański Ośrodek Sportu