fot. ECS
Trzon kolekcji archiwalnej ECS stanowią pisma drugiego obiegu. Zbiory tworzą również egzemplarze Poczty Solidarności, unikatowe wydawnictwa z obozów internowania, a także interesująca kolekcja plakatów, ulotek oraz rysunków, które są graficznym komentarzem wydarzeń lat 1980-1989.
Fotografie analogowe oraz w zapisie cyfrowym tworzą odrębny zbiór w zasobie archiwum. Kolekcje fotograficzne budowane są w oparciu o dorobek autorski, który pozwala badaczom na poznawanie ikonografii wydarzeń i osób, oraz na badanie dorobku autorów dokumentujących historię Solidarności.
Bogatą i zróżnicowaną dokumentację w zasobie archiwum stanowią zbiory organizacji zachodnich wspierających Solidarność podczas stanu wojennego. Znajdują się wśród nich materiały z pięciu kontynentów, m.in. z Kanady, Australii, Norwegii i Francji.
Gromadzimy również pamiątki. To zbiór obiektów związanych z ruchem Solidarność oraz polską opozycją demokratyczną, które mają walor historyczny lub poznawczy, obrazują funkcjonowanie mechanizmów komunistycznego państwa polskiego.
Zbiórka na 1 piętrze, w wykuszu vis-à-vis baru.
Cały program obchodów na stronie 2019gdansk.pl