Link do opisu wydarzenia: Zacznij od Bacha

Koncert symfoniczny – Zacznij od Bacha

Data: 6 września 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka ul. Ołowianka 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety 32-131,50 zł
Organizator: Polska Filharmonia Bałtycka

Szczegóły wydarzenia

Najwspanialsze utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w fantastycznych aranżacjach, m.in. Z tobą chcę oglądać świat, Zacznij od Bacha, Lubię wracać tam, gdzie byłem, Tylko ty, Tak bardzo wierzę w nas i wiele, wiele innych.

Orkiestra PFB
Sławomir Chrzanowski – dyrygent
Karolina Leszko – śpiew
Daniel Cebula-Orynicz – śpiewProwadzenie: Krzysztof Dąbrowski

Czas trwania koncertu: ok. 120' (w tym przerwa 20')

Karolina Leszko - Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, urodzona w Krakowie. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009, czego efektem jest płyta Ścieżki przedeptane, wydana w 2018 roku. Szerokiej publiczności Karolina Leszko dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych The Voice of Poland (edycje 2011 i 2015), Must be the Music (2014) oraz The Four (2020). W 2017 roku wystąpiła ze swoim singlem Oboje wiemy w koncercie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a w roku 2022 na Top Of The Top Sopot Festival (duet z Mateuszem Ziółko).
Karolina współpracowała min. z Grażyną Łobaszewską, Kasią Kowalską, Hanną Banaszak, Justyną Steczkowską, Zbigniewem Wodeckim, Staszkiem Soyką, Markiem Piekarczykiem, Mietkiem Szcześniakiem oraz Jackiem Wójcickim. 20 września 2019 roku, na koncercie Michela Bublé w krakowskiej arenie, Karolina spełniła jedno ze swoich największych marzeń. Podczas wspólnego wykonania piosenki When I Fall In Love artysta porównał jej głos do Celine Dion. Duet ten stał się medialną sensacją (zarejestrowany film w ciągu kilku dni osiągnął ponad milion odsłon). We wrześniu 2024 roku ukaże się pierwszy autorski album artystki zatytułowany Wreszcie.

Daniel Cebula-Orynicz - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (Jazz i Muzyka Estradowa). Jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na Wydziale Jazzu. Fascynuje go m.in. muzyka gospel, soul, funk i jazz. Współprowadził chór Nysa Gospel Choir, z którym koncertował w kraju i za granicą. Zaowocowało to prowadzeniem warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m.in. Edytą Górniak, Margaret, Lorą Szafran, Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, Stanisławem Soyką czy Elżbietą Zapendowską. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland oraz laureatem wielu konkursów. Daniel koncertuje zarówno kameralnie, solo lub w duecie z pianistą, w trio z żoną - wspaniałą wokalistką Wiolą Malchar-Orynicz, a także z zespołem lub orkiestrą.

Sławomir Chrzanowski - Urodził się w 1961 roku w Rybniku. Studiował dyrygenturę symfoniczną w klasie Karola Stryji oraz teorię muzyki w Akademii Muzycznej w Katowicach (dyplom uzyskał w 1986 roku). Podczas studiów rozpoczął współpracę z uczelnianym Zespołem Muzyki XX wieku, z którym dokonał kilku światowych prawykonań utworów współczesnych kompozytorów. W 1987 roku wziął udział w Międzynarodowym Kursie dla Młodych Dyrygentów w Weimarze pod kierunkiem Kurta Sanderlinga, podczas którego poprowadził koncert finałowy. Zaś w 1991 roku uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento. Dyrygował na wielu festiwalach w Polsce, m.in. podczas Gaude Mater w Częstochowie, Viva il Canto w Cieszynie czy Zabrzańskiego Festiwalu Ponad 30 razy prowadził koncerty, również wielkie imprezy charytatywne, z udziałem tenora Wiesława Ochmana. Dokonał też nagrań płyt CD, a także rejestracji archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Sławomir Chrzanowski jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, wśród których najważniejsze to: Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji, Złota Odznaka Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagroda Kulturalna Prezydenta Zabrza, państwowe odznaczenie Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Od 1990 roku piastuje stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej. Razem z tą orkiestrą dał blisko 2000 koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą. W latach 1991-1995 sprawował funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii w Rybniku.

Miejsce