„Genialna wirtuozka? Obdarzona urokiem artystka-amatorka starannie budująca swój wizerunek? Czy może po prostu kobieta, która chciała od życia więcej, niż mogła odnaleźć w roli narzuconej przez XIX-wieczne reguły?
Marynia, córka warszawskiego piwowara, zdaje się nie wyróżniać niczym szczególnym – aż do dnia, gdy jej nauczycielka odkrywa jej muzyczny talent i robi wszystko, żeby go rozwinąć. Choć nikt jeszcze o tym nie wie, ten moment wyznacza kierunek całemu życiu dziewczynki.
Historyczne zawieruchy pierwszych lat XIX wieku miotają Europą, losy Polski są wciąż niepewne, ale dziewczynie nie przeszkadza to cieszyć się młodością i marzyć o czymś więcej.
Szybko jednak się przekonuje, że niezamężna kobieta ma ograniczone możliwości realizowania swoich zamierzeń. Marzenia schodzą na dalszy plan, zagubione w codziennych zmaganiach, jednak muzyka wciąż zajmuje wyjątkowe miejsce w jej życiu. To właśnie ona stanie się ostatecznie dla Marii kluczem do niezależności i centrum, wokół którego zbuduje swój własny świat”.
Małgorzata Niemtur (ur. 1989), Małopolanka z urodzenia, gdańszczanka z wyboru. Z wykształcenia psycholożka i muzyczka, obecnie pracuje w jednej z korporacji. Czyta, odkąd pamięta, a jakiś czas temu rozpoczęła realizować pasję związaną z pisaniem. Ma na koncie opowiadania w trzech antologiach. Nakładem wydawnictwa Filia ukazały się jej powieści historyczne: „Niebo nad Paryżem” (2023) „Labirynt sekretów” (2023) i „Szkic zbrodni” (2024).
W swoich powieściach przenosi czytelników do rzeczywistości z końca XVIII i początku XIX wieku, w czasy wielkich przemian i trudnych wyborów. Fascynuje ją odkrywanie realiów życia ludzi z dawnych epok, często też wplata w swoje teksty wątki kryminalne. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie złożonych postaci, nieoczywistych relacji i wciągających intryg.
W wolnym czasie pochłania książki (najchętniej thrillery, kryminały i powieści historyczne), spaceruje, muzykuje i spędza czas z psem Kluskiem ukochanej rasy corgi pembroke.