Link do opisu wydarzenia: Spotkanie autorskie z Magdaleną Rohacką

Spotkanie autorskie z Magdaleną Rohacką

Data: 29 kwietnia 2025 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: Biblioteka Kokoszki ul. Azaliowa 18, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku zaprasza na spotkanie autorskie z Magdaleną Rohacką, która opowie o swojej najnowszej powieści "Ruiny". Jest to opowieść o ludziach borykających się z losem nieustannie rzucającym im kłody pod nogi.

Magdalena Rohacka zadebiutowała w 2017 roku zbiorem opowiadań pt. Krople. Historie w nich zawarte poubierała w szaty fantasy, SF, baśni, ale również wplotła w nie kryminalne i obyczajowe intrygi.

W 2020 roku światło dzienne ujrzała Jej powieść pt. Snuje się mgła. W historii tam przedstawionej splotła ze sobą tajemnice wysokich gór z ludzkimi dramatami i nieoczywistymi wyborami, przed którymi postawiła swoich bohaterów.

Wykreowany w powieści przez autorkę świat określić można mianem fantasy lecz dodać należy, że poruszyła w nim także istotne problemy i zagrożenia związane z badaniami genetycznymi.

 Magdalena Rohacka jest z wykształcenia prawniczką. Od wielu lat pozostaje w związku małżeńskim. Jest mamą i babcią.

Mieszka w Gdańsku, ale z sentymentem odwiedza także Słupsk. Odnajduje się również w poezji.

Źródło. Wydawnictwo Czerwony Pająk

Miejsce