Link do opisu wydarzenia: Park pod lupą

"Park pod lupą" w cyklu Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu

Data: 10 sierpnia 2024 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku ul. Cystersów 19, Gdańsk
Wstęp: Zapisy: etnograf@mng.gda.pl lub tel. 58 552 41 39
Organizator: Muzeum Narodowe w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na aktywny spacer dla rodzin z dziećmi po parku Oliwskim. Wędrówka po parku to gwarancja niezwykłych przygód! Podczas spaceru wyostrzymy nasze zmysły, będziemy nasłuchiwać odgłosów przyrody, a przez szkła powiększające poszukamy najmniejszych mieszkańców ogrodu.

Dorota Dombrowska-Wyżga – pedagożka, muzealniczka, producentka i koordynatorka projektów edukacyjnych, terapeutka SI. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz podyplomowe - grafika komputerowa. Odbyła III-stopniowy kurs Diagnozy i Terapii Integracji Sensorycznej. Animatorka kultury z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współautorka i koordynatorka projektu “Wyczółkobus” uhonorowanego wyróżnieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sybilla w kategorii Edukacja, oraz projektu „Otwarte Dzielnice” uhonorowanego nagrodą główną – Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla w kategorii Edukacja.
Autorka projektu MORZE, który w 2017 roku otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu „Edukacja kulturalna”. Współpracowała m.in. z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Centrum Designu w Gdyni, Gdańską Galerią Miejską, Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Narodowym w Gdańsku. Od 5 lat tworzy “Pracownię wy.twórczą”, prowadząc zajęcia z zakresu sztuki i ekologii oraz zajęcia sensoryczne dla dzieci. Obecnie pracuje na stanowisku Adiunktki w Muzeum Miasta Gdyni.

Cykl wydarzeń "Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu” - to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości.

Uczestników zaprosimy zarówno do „przestrzeni kultury” – wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i „przestrzeni natury” – muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego. W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”.

Miejsce