Na scenie wystąpią wspólnie młodzi trójmiejscy artyści z Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiej Orkiestry Akademickiej oraz solistki ze Studia Wokalnego UG.
W repertuarze znajdą się piosenki z największych filmowych i serialowych hitów: od misji absolutnie niemożliwych ("Mission Impossible"), przez sercowe dylematy ("Bodyguard"), aż po majestatyczne królestwo dzikiej sawanny ("Król Lew"). Jeśli macie ochotę na coś bardziej nowoczesnego, nie zabraknie także klimatycznych utworów ze "Stranger Things" i gorących hitów prosto z różowej krainy "Barbie".
Ten koncert to nie tylko hołd dla muzyki filmowej, ale też dla 30 lat niezwykłych spotkań z kinem, które oferuje Dyskusyjny Klub Filmowy "Miłość Blondynki".
Wstęp wolny - Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od 1 października 2024 r. online
Wykonawcy:
Gdańska Orkiestra Akademicka (GOA) to zespół, który powstał w 2022 r. w Akademickim Centrum Kultury UG Alternator, z myślą o studentach, którzy chcą łączyć pasję do muzyki ze studiami na różnych uczelniach wyższych. Członkowie GOA pochodzą z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Różnorodność środowisk, z których wywodzą się członkowie orkiestry, jest jej największym atutem, dzięki któremu mogą prezentować bardzo dobry poziom i szeroki repertuar muzyczny, od klasyki po jazz i muzykę popularną. Prowadzącym Orkiestrę jest Marcin Janek – wybitny saksofonista, jazzman, pasjonata, dzięki któremu młodzi instrumentaliści
Studio Wokalne UG to grupa artystyczna działająca przy Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator” od 3 lat. Zespół zrzesza uzdolnione muzycznie studentki i doktorantki, które w ramach działalności Studia mają szanse rozwijać swoje umiejętności wokalne. Obecnie zespół tworzy 8 studentek oraz 1 doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, które pod czujnym okiem Krzysztofa Majdy – trójmiejskiego wokalisty, instruktora wokalnego i producenta muzycznego aktywnie koncertują, nagrywają i kształtują swoją osobowość sceniczną.
Zespół, mimo krótkiego stażu na dobre rozgościł się w trójmiejskim środowisku muzycznym i ma już na swoim koncie nagrania studyjne, teledyski, udział w nagrodzonym spektaklu „Szymborska: kolaż”, a przede wszystkim dziesiątki koncertów, w tym duże projekty muzyczne takie jak flagowy już Adele Songbook (wykonywany m.in. na deskach Filharmonii Bałtyckiej, czy Filharmonii Kaszubskiej), projekt „Beat it, ladies!, Michael Jackson w kobiecej odsłonie”, z którym zespół wystąpił m.in. w Starym Maneżu, Chatce Żaka w Lublinie, czy podczas Pomorskiej Gali Sportu w Europejskim Centrum Solidarności, czy ostatni koncert “CZAS”.
Za przygotowanie artystycznie zespołu wokalnego będzie odpowiadał Krzysztof Majda - wokalista, instrumentalista, trener wokalny, producent muzyczny, songwriter i aranżer, magister sztuki, absolwent wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a przygotowaniem muzycznym orkiestry zajmie się Marcin Janek – saksofonista, kompozytor i aranżer grywający również na klarnecie i flecie, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku i Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego.
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego to jeden z najbardziej cenionych chórów akademickich w Polsce. Został założony w 1971 r. i od tego czasu reprezentuje Uniwersytet Gdański w kraju i za granicą. Wielokrotny laureat prestiżowych festiwali, olimpiad chóralnych, a także czołowych nagród oraz Grand Prix w konkursach międzynarodowych w Polsce i za granicą. Zespół współpracował z największymi osobowościami muzyki klasycznej i rozrywkowej, m.in. Krzysztofem Pendereckim, Ennio Morricone, Jeanem-Michelem Jarre’em, Janem A.P. Kaczmarkiem oraz Leszkiem Możdżerem. W repertuarze chóru szczególne miejsce zajmuje polska literatura chóralna, utwory obcojęzyczne w różnorodnej stylistyce, muzyka oratoryjno-kantatowa, ale także jazz, pop czy rock symfoniczny. W swoim dorobku ma także prawykonania, m.in. kompozycje Anny Rocławskiej-Musiałczyk (2022), Jana A.P. Kaczmarka (2017) czy Leszka Możdżera (2006).
Od 1992 r. dyrygentem i dyrektorem artystycznym Akademickiego Chóru UG jest profesor Marcin Tomczak, a od 2021 r. w chórze funkcje II Dyrygenta pełni dr Aneta Majda, która wcześniej od 2011 r. była asystentką dyrygenta. Od 2020 r. akompaniatorem i asystentem profesora Marcina Tomczaka jest Filip Cieszyński. Managerem zespołu jest Zofia Bełdzińska
Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta, realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.
Tematyczne cykle edukacyjne, spotkania z twórcami kina, festiwale i warsztaty filmowe to główne obszary działalności uniwersyteckiego klubu filmowego.
Na lokalnej mapie instytucji filmowych jest najdłużej nieprzerwalnie działającym dyskusyjnym klubem filmowym na terenie trójmiejskiej aglomeracji zrzeszonym w Polskiej Federacji DKF-ów.
DKF jest laureatem Nagrody im. prof. Antoniego Bohdziewicza, przyznanej przez Polską Federację DKFów, w 2006 r. W 2009 roku otrzymał nominację do Nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy.
Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, dzięki specjalnie wyselekcjonowanemu programowi filmowemu, przyciąga poza społecznością akademicką na seanse filmowe i wydarzenia kulturalne szeroką widownię trójmiejskich miłośników kina z różnych grup społecznych. Oferta filmowa DKF-u łączy w sobie ambitne kino artystyczne, które w połączeniu z prelekcjami i dyskusjami prowadzonymi przez pasjonatów kina w przystępny sposób przybliża kulturę filmową każdemu odbiorcy. Wszakże, DKF UG to pokazy filmowe dla wszystkich widzów ciekawych dobrego kina i dyskusji po seansie. A nadrzędnym hasłem klubu jest Cho Do Kina – Kino Ludzie Pasja!
Dofinansowane ze środków Miasta Gdańska
Partnerzy: Uniwersytet Gdański / Akademickie Centrum Kultury Alternator UG / DKF Miłość Blondynki UG / Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych / Gdańska Orkiestra Akademicka / Studio Wokalne UG / Akademicki Chór UG
Honorowy Patronat: JM Rektor UG, prof. Piotr Stepnowski
Patroni medialni: Portal Trojmiasto.pl / Radio Gdańsk / Gazeta Uniwersytecka UG / Radio MORS