Wystawa stała ECS z Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego / Europa Nostra 2021
– W tym roku mija 10 lat od dnia, gdy został otwarty budynek Europejskiego Centrum Solidarności przy pl. Solidarności 1. To doskonała okazja, aby rodzinnie poznać nasze wystawy. Obie kryją w sobie wiele ciekawostek i tajemnic – do tej formy aktywności zachęca Agnieszka Piórkowska-Bogusławska, szefowa Działu Projektów Edukacyjnych ECS.
Spacery po wystawie stałej ECS
Spacery adresowane są do rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat, trwają ok. 90 minut i odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Zadaniem uczestniczek i uczestników jest rozszyfrowanie ukrytych wiadomości. Do wyboru są dwa różne tematy:
Spacer ku wolności – przyniesie odpowiedzi na wiele pytań. Co to znaczy, że człowiek jest wolny? Czy wolność może się zgubić? Jak duża jest siła solidarności i wspólnoty? Przeniesiemy się do czasów PRL, kiedy nie było jeszcze smartfonów, buty kupowało się na kartki, a posiadanie paszportu było luksusem
Spacer z zagadkami – to czas odkrywania, dlaczego Gdańsk odegrał ważną rolę w dziejach Polski, ale też całej Europy. Co takiego ważnego wydarzyło się właśnie tutaj?
Zobacz zdjęcia z wernisażu wystawy "STOCZNIA. Człowiek. Przemysł. Miasto”, który odbył się 15 lipca 2022 r.
Spacery po wystawie „Stocznia | Człowiek. Przemysł. Miasto”
To wydarzenie adresowane są do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, trwają ok. 60 minut i odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Dzieciaki, słuchając opowieści oraz wykonując edukacyjne zadania, odkryją w jaki sposób funkcjonowała stocznia. Sprawdzą, czy stocznia to tylko miejsce budowy statków, a może coś więcej? Poznają zawody stoczniowe, dowiedzą się, jak wyglądał strój stoczniowca oraz na czym polegała efektywna współpraca.
Bilety na rodzinne odkrywanie wystaw ECS można nabyć online: ecs.gda.pl.
W ECS otwarto wystawę "STOCZNIA. Człowiek. Przemysł. Miasto"