Zespół Szkół Energetycznych zyskał nowy budynek dydaktyczny. Z pracowni korzystają uczniowie szkolący się w zawodach technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk, elektryk w branży budownictwa. W budynku znajduje się sala egzaminacyjna, dwie sale zajęć, a także pomieszczenia higieniczno-sanitarne, pomocnicze i magazyn. Na dachu budynku zostały zamontowane urządzenia energetyki odnawialnej. W sąsiedztwie obiektu wykonano niewielką elektrownię wiatrową o wysokości ok. 13-14 m.
- Inwestowanie w budynki służące edukacji, to nasz obowiązek i w konsekwencji zysk - zapewnia Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. inwestycji. - Atrakcyjna szkoła, to taka która umożliwia zdobycie uczniom konkretnych umiejętności i dzięki której będą atrakcyjni na rynku pracy. Uczniowie kończący edukację w takiej szkole są przygotowani na start w dorosłe życie.
Wykonawcą prac była firma ECOZET Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł ok. 2,6 mln złotych. Zadanie było realizowane w ramach unijnego projektu Gdańsk Miastem Zawodowców – rozwój infrastruktury szkół zawodowych: budowa, rozbudowa, przebudowa oraz wyposażenie obiektów szkół zawodowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Program Gdańsk Miastem Zawodowców objął 9 szkół, a jego wartość to ponad 65 mln złotych. Realizacja projektu ma podnieść standard w dotychczasowej infrastrukturze budowlanej szkół średnich oraz zoptymalizować kształcenie uczniów przy zachowaniu pełnej integracji z dotychczasowym zapleczem edukacyjnym. Prace przeprowadzono m.in. w Zespole Szkół Łączności czy w Zespole Szkół Morskich.
Remont basenu
To nie jedyna duża inwestycja na terenie Zespołu Szkół Energetycznych. Obecnie w placówce prowadzony jest remont pływalni. Basen ma 25 metrów długości. Cała powierzchnia użytkowa pływalni to 1 265,00 m2. Oprócz samej niecki basenu, remont przechodzą także szatnie z zapleczem. Prace prowadzone są również w kilku salach dydaktycznych ZSE, gdzie Wykonawca wymieni posadzki i pomaluje ściany.
W zakresie inwestycji znalazło się także wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej – okablowanie strukturalne, instalacja monitoringu telewizji dozorowej CCTV i nagłośnienia. Remontowany jest także węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną. Umowę na realizację zadania podpisano w maju 2019 r i opiewa ona na niecałe 9 mln złotych. Prace zakończą się w marcu 2020 roku.