Księga kondolencyjna znajduje się w sali 107, na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego. Wystawiona została we wtorek 15 stycznia o godzinie 10.00.
Jako pierwszy swój wpis zamieścił w niej Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Wśród osób, które w następnej kolejności zechciały w ten sposób pożegnać Pawła Adamowicza znaleźli się najbliżsi współpracownicy prezydenta Gdańska, jego zastępcy, harcerze, urzędnicy. Nie zabrakło też najważniejszych przedstawicieli województwa i sąsiednich miast.
W tym samym czasie, gdy słowa pożegnania skierowane do Pawła Adamowicza zapisywane były na kartach księgi kondolencyjnej, korytarz pierwszego piętra Urzędu Miejskiego z minuty na minutę wypełniał się ludźmi. Kolejka utworzona z tych, którzy chcieli pożegnać prezydenta Gdańska właśnie w takiej formule, była bardzo długa. Każdy, kto czuje potrzebę przelać swoje myśli i emocje na karty księgi kondolencyjnej, może to zrobić do najbliższego piątku.
Wpisywać można się było do piątku, 18 stycznia, do godz. 20.00.
Druga księga kondolencyjna wystawiona jest w Europejskim Centrum Solidarności, w Ogrodzie Zimowym. Pierwotnie dostępna miała być do niedzieli 20 stycznia, ale przedłużono termin do 27 stycznia albo dłużej.
W ECS do ksiegi kondolencyjnej nie można się wpisywać jedynie w dniu pogrzebu - w sobotę, 19 stycznia.
Księgi kondolencyjne są wyłożone w wielu miastach w Polsce, m.in. w Sopocie (Urząd Miejski) i Gdyni (Urząd Miasta).
Dodatkowo w budynku Rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego wystawiona została księga kondolencyjna dedykowana tragicznie zmarłemu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, absolwentowi Uniwersytetu Gdańskiego i Prorektorowi tej uczelni w latach 1990-1993. Księga kondolencyjna znajduje się w holu rektoratu przy ul. Bażyńskiego 8. Wpisów można dokonywać w godz. 8.00-16.00.
Jedną z innych form pożegnania i oddania hołdu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi niż wpis do księgi kondolencyjnej, ujrzeć możemy przed wejściem do Urzędu Miejskiego. Z godziny na godzinę rośnie liczba złożonych tam zniczy i kwiatów.