
Rodzina i przyjaciele proszą o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy, a zamiast tego wsparcie finansowe Fundacji Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego, której działalność Bożenka bardzo ceniła. Wolontariusze fundacji będą w Centrum św. Jana, wpłat można również dokonywać na konto (Nr konta: 68-1090-1359-0000-0000-3501-8569)
Po uroczystości nastąpi złożenie urny na cmentarzu, które będzie miało charakter prywatny.
Bożena Aksamit przez ostatnie kilkanaście lat pracowała w gdańskim oddziale „Gazety Wyborczej”, później dołączyła do zespołu „Dużego Formatu”, publikowała też w Magazynie Świątecznym "Gazety Wyborczej", "Wysokich Obcasach" i "Wysokich Obcasach Extra". Była autorką głośnych reportaży i wywiadów, autorką i współautorką książek. Napisała m.in. z reportaż o dziewczynie porwanej przez radzieckich żołnierzy, gwałconej i wywiezionej do ZSRR. Ostatni jej reportaż to wstrząsające "Sekrety świętej Brygidy" o księdzu Henryku Jankowskim.
Razem z Piotrem Głuchowskim zdobyła nagrodę w studenckim plebiscycie MediaTory w kategorii DetonaTor za śledztwo dotyczące seksualnego wykorzystywania nastolatek w Trójmieście - opisali je w książce "Zatoka Świń". Napisała też książkę o transatlantyku Batory - "Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku".
Była nominowana do nagrody Grand Press za wywiad "Nienawiść w Puszczy" i reportaż (cykl "Zatoka Świń").
Bożena Aksamit pochodziła z Dolnego Śląska. Szkołę średnią kończyła w Bolesławcu, ale marzenia o morzu przywiodły ją do Gdańska, gdzie studiowała oceanografię fizyczną na Uniwersytecie Gdańskim. Z powodu choroby morskiej musiała porzucić plany związane z Zakładem Morskim IMGW i zajęła się pisaniem programów komputerowych i grafiką. Tak trafiła do "Gazety Wyborczej", gdzie zaczęła publikować pierwsze teksty.