• Start
  • Wiadomości
  • Ze sportem na TAK. Jak Lechia Gdańsk motywuje dzieci i młodzież do sportu WIDEOCZAT

Ze sportem na TAK. Jak Lechia Gdańsk motywuje dzieci i młodzież do sportu WIDEOCZAT

Spada forma fizyczna wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród młodych sportowców. Co zrobić, by od najwcześniejszych lat zachęcać do aktywnego trybu życia? Jak zwiększyć zainteresowanie uprawianiem sportowej dyscypliny? Na te i inne pytania w programie „Wszystkie Strony Miasta” w czwartek, 21 marca, odpowiadali goście Marka Wałuszki: Piotr Stokowiec - trener Lechii Gdańsk, Paweł Habrat - psycholog sportu, oraz Natalia Breza z biura zarządu Lechii Gdańsk.
21.03.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od lewej: Paweł Habrat - psycholog sportu i pomysłodawca konferencji, Natalia Breza - biuro zarządu Lechii Gdańsk, redaktor Marek Wałuszko i Piotr Stokowiec - trener Lechii Gdańsk
Od lewej: Paweł Habrat - psycholog sportu i pomysłodawca konferencji, Natalia Breza - biuro zarządu Lechii Gdańsk, redaktor Marek Wałuszko i Piotr Stokowiec - trener Lechii Gdańsk
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
 
18 kwietnia na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się organizowana przez Lechię Gdańsk oraz Akademię i Fundację Lechii konferencja pod hasłem: „Ze sportem na TAK, czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie”. Zaplanowane są wystąpienia i panele dyskusyjne, w których udział wezmą specjaliści w dziedzinie sportu dzieci i młodzieży. W gronie prelegentów znaleźli się: Piotr Stokowiec, Krzysztof Guzowski, Artur Siódmiak, Jacek Magiera, Tomasz Świątek, Maciej Kacprzak, Piotr Januchta oraz Łukasz Kadziewicz. 
 
Jak tłumaczył w programie „Wszystkie Strony Miasta” w czwartek, 21 marca, Paweł Habrat - psycholog sportu i pomysłodawca konferencji, który także weźmie udział w wydarzeniu, powodów zorganizowania tego sportowego wydarzenia było kilka.
 
- Poprzez pracę w sporcie obserwujemy faktycznie narastający problem nie tylko aktywizacji młodzieży, ale też spadku ogólnej sprawności fizycznej i szybkiego wykruszania się w sporcie. Nie tylko warto o tym rozmawiać, ale również szukać pewnych rozwiązań - wyjaśnia Habrat.
 
Podobnego zdania jest trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec. - Nie chodzi o to, żeby narzekać, tylko żeby znaleźć rozwiązanie. Na pewno gdzieś to przyhamowało, dzieci mniej się garną do sportu. Problemy ze zwolnieniami z lekcji WF-u staje się problemem ogólnonarodowym, a nawet światowym.
 
Jak wspomina, jego początki ze sportem zaczęły się jeszcze w dzieciństwie, od spędzania czasu wolnego w jednym z kileckich klubów sportowych.
 
- Byli tam dobrzy trenerzy, którzy byli dla mnie autorytetem. Zaszczepili we mnie ducha sportu. Od początku byłem blisko boiska, tam się wychowywałem i ta miłość do sportu we mnie została.
 
Także w przypadku Natalii Brezy z biura zarządu Lechii Gdańsk, miłość do aktywności fizycznej zaczęła się od najmłodszych lat. Największy wpływ na jej sportowego ducha miała szkolna nauczycielka od WF-u.
 
- Była fantastyczna, pałała miłością i pasją do sportu, które nam przekazywała. Zajęcia były fantastyczne. To spowodowało, że zaczełam grać w siatkówkę, w którą grałam 13 lat.
 
Kwietniowa konferencja, której organizatorami jest Lechia Gdańsk oraz Akademia i Fundacja Lechii będzie poruszać tę kwestię - jest kształtować pasję już u dzieci i młodzieży? Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu? Co zrobić, żeby nie zrezygnowało z aktywności treningowej i pozostało w sporcie? Jaki wyzwanie stają obecnie przed ludźmi, którzy trenują młodzież? W dalszej części programu, którego gospodarzem był Marek Wałuszko, goście opowiedzieli więcej o konferencji „Ze sportem na TAK, czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie” i odpowiadali m.in. na te pytania.

Zobacz cały wideoczat:
 
 
 

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór