Mobilny Dom Kultury GAK. Buduj wspólnotę, zaproponuj działania - do 8 maja

Organizujesz warsztaty, tworzysz teatr, a może masz swój zespół? Zgłoś się! Gdański Archipelag Kultury szuka artystek i artystów oraz animatorek i animatorów kultury do projektu Mobilny Dom Kultury. Zgłoszenia można przesyłać do 8 maja.
04.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tak bawiły się dzieci z Kokoszek, gdy w lipcu ubiegłego roku odwiedził je Mobilny Dom Kultury GAK
Tak bawiły się dzieci z Kokoszek, gdy w lipcu ubiegłego roku odwiedził je Mobilny Dom Kultury GAK
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Od 2017 roku Mobilny Dom Kultury odwiedza latem te dzielnice Gdańska, w których na co dzień nie ma bogatej oferty kulturalnej i nie działają oddziały Gdańskiego Archipelagu Kultury. Po raz pierwszy MDM pojawił się w Nowym Porcie, Chełmie, Jasieniu i Przeróbce. W kolejnych latach trasy wydłużały się i zmieniały, a do niektórych dzielnic powracano. Rok temu Mobilny Dom Kultury po raz piąty wyruszał w trasę po Gdańsku i w czasie dwóch wakacyjnych miesięcy odwiedził aż osiem dzielnic oferując ponad 130 wydarzeń.

Program atrakcji przygotowywali na początku pracownicy placówek GAK, oferując nieodpłatne koncerty, spektakle, happeningi, działania animacyjne, warsztaty i różnego rodzaju akcje. Rok temu tematem głównym była ekologia. Tegorocznym motywem przewodnim jest WSPÓLNOTA.

Mobilny Domu Kultury zaprasza też do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Wydarzenia odbywają się w zamkniętych pomieszczeniach, ale również na podwórkach, placach zabaw, w parkach i lasach, w związku z tym, organizatorzy liczą na kreatywność uczestników. Zgłaszać aktywności może każdy, niezależnie od wieku, sprawności czy pochodzenia.

Mobilny Dom Kultury to w tym roku 5 scen:

  • scena teatralno-performatywna
  • scena sztuk wizualnych
  • scena muzyczna
  • scena ruchowa
  • scena ekologiczna

Jeśli tworzysz w tych dziedzinach, masz pomysł na działanie a także jesteś osobą dyspozycyjną w terminie lipiec – sierpień zgłoś się! W szczególności poszukiwane są osoby, które są otwarte, aby cyklicznie i warsztatowo podziałać z mieszkankami i mieszkańcami Gdańska.

Wyślij swoją propozycję na maila: maria.pyrek@gak.gda.pl uwzględniając w niej: opis działania/grupę docelową/liczbę uczestników/potrzebny sprzęt/bio/swoją dyspozycyjność/preferowane wynagrodzenie/numer kontaktowy/adres do swojej strony lub portfolio. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 maja.

Organizator zachęca również do składania projektów przez osoby młode, studentki i studentów, osoby pracujące z OzN czy komunikujące się w języku ukraińskim.

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej