Nowością w numerze listopadowo-grudniowym jest prezentacja twórczości dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 87 w Sobieszewie i Szkoły Podstawowej nr 88 w Świbnie oraz wierszy Ryszarda Góreckiego, który lirycznie opisuje Wyspę Sobieszewską. Głos zabiera również rodzina, która spędziła wakacje na Wyspie Sobieszewskiej i dzieli się swoimi subiektywnymi wrażeniami z pobytu.
Bieżące wydanie sięga również do wakacyjnych wspomnień, stąd szerszy artykuł na temat Światowego Jamboree Skautowego oraz tematyczna, harcerska krzyżówka z nagrodami na końcu numeru. To także relacje: z ćwiczeń ratowniczych OSP Sobieszewo i OSP Świbno, otwarcia przystani kajakowej „Młynówka” i rejsów z harcerzami i harcerkami z niedawno otwartej przystani żeglarskiej przy ul. Nadwiślańskiej.
Numer dostępny jest w wersji papierowej m.in. w GAK Wyspa Skarbów czy OSP Świbno, pobrać go można także ze strony internetowej. Tutaj także znajduje się szczegółowy regulamin dotyczący harcerskiej krzyżówki (zgłaszanie rozwiązań od 1 do 5 grudnia 2021 r.). Wciąż można również pobrać online numery archiwalne.
„Halo, tu Wyspa” to odpowiedź na głosy mieszkańców, aby skuteczniej przekazywać informacje na temat działań podejmowanych przez Gdańsk oraz Partnerów Programu. Zgłaszać tematy, swoją twórczość czy sugestie do gazetki można na adres mailowy: wyspasobieszewska@zhp.pl.
„Halo, tu Wyspa” to nowy sposób na wsparcie kanałów informacyjnych międzysektorowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej. Na łamach kolejnych numerów poruszane są tematy dotyczące zmian i inwestycji na Wyspie Sobieszewskiej, relacje i zapowiedzi wydarzeń społeczno-kulturalnych, wywiady z cyklu „Jestem z Wyspy”.
Partnerstwo na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej
Partnerstwo na rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej zawiązane zostało w 2017 przez 21 podmiotów i organizacji działających na Wyspie Sobieszewskiej. Od tej pory „wspólnymi siłami i w pełnym porozumieniu” realizują Program Społeczny Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzony przez Miasto Gdańsk, w ramach przygotowań do zlotów harcerskich i skautowych. Celem programu jest integracja mieszkańców, zwiększenie ich zaangażowania w sprawy lokalne, wzrost dbałości o środowisko naturalne Wyspy, poprawa estetyki dzielnicy oraz zwiększenie jej potencjału turystycznego.