Zapisy projektu planu Stogi rejon ulic Tamka, Zimnej i Nad Brzegiem wykorzystują duży potencjał rozwojowy terenu jako pasa nadwodnego Martwej Wisły. Wprowadzenie funkcji mieszkaniowo-usługowej w rejonie przystani żeglarskiej przyczyni się do rozwoju tej części dzielnicy, realizując politykę miasta w zakresie rozwoju do wewnątrz. Uzupełnieniem nowej zabudowy będzie plac publiczny, którego założenia urbanistyczne wynikają z opracowania Gdańskie Przestrzenie Lokalne.
Sporządzenie projektu planu Jelitkowo rejon ulic Kaplicznej i Bałtyckiej wpisuje się w politykę miasta w zakresie poprawy jakości funkcjonalno-wizerunkowej rejonu dawnej wioski rybackiej w Jelitkowie. Umożliwienie rozwoju usług turystyki, kultury, sztuki i gastronomii, przy zachowaniu skali i charakteru historycznej zabudowy, zwiększy atrakcyjność przestrzeni publicznych oraz jakość życia mieszkańców i turystów korzystających z kąpieliska Jelitkowo. Zweryfikowane ustalenia zachowują walory krajobrazowe, poprawiają warunki inwestowania oraz umożliwiają wykreowanie atrakcyjnych przestrzeni miejskich. Wprowadzenie funkcji mieszkaniowej jako uzupełniającej, w tej części Pasa Nadmorskiego, wpisuje się w politykę miasta w zakresie rozwoju do wewnątrz.
Wraz z projektami planów do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie. Dokumenty dostępne są na stronach: Biura Rozwoju Gdańska, Biuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.
Projektanci udzielają informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9.00 a 15.00 pod numerami telefonów lub za pośrednictwem maila:
- Stogi rejon ulic Tamka, Zimnej i Nad Brzegiem - 58 308 44 25, danuta.giorewa-brach@brg.gda.pl
- Jelitkowo rejon ulic Kaplicznej i Bałtyckiej - 58 308 44 55, ilona.bogdanska@brg.gda.pl
Osoby chcące zapoznać się z ustaleniami projektów planów osobiście, będą mogły to zrobić po uprzednim umówieniu wizyty pod numerami telefonów: 58 308 44 51, 58 308 44 44.
ZOBACZ LOKALIZACJE NA ANIMACJI WIDEO
Terminy dyskusji publicznych
Dyskusje publiczne, nad przyjętymi w projektach planów miejscowych rozwiązaniami, zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość i odbędą się w następujących terminach:
- Stogi, rejon ulic Tamka, Zimnej i Nad Brzegiem, 16.11.2021, godz. 17:00 - link do dyskusji
- Jelitkowo, rejon ulic Kaplicznej i Bałtyckiej, 18.11.2021, godz. 17:00 - link do dyskusji
Informacje na temat dostępności budynku oraz świadczenia usług tłumacza migowego
Informacja dotycząca formy i zasad udziału w dyskusji publicznej
Wymagania techniczne dotyczące udziału w dyskusji publicznej
Instrukcja dołączania podczas dyskusji publicznej
Klauzula informacyjna dotycząca zdalnej dyskusji publicznej
Zgłaszanie uwag do 15 grudnia
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi.
Należy je złożyć do Prezydenta Miasta Gdańska w formie:
papierowej na adres:
Biuro Rozwoju Gdańska
Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk
lub
elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, na adres email: brg@brg.gda.pl lub przez platformę ePUAP.
Uwaga musi zawierać imię i nazwisko albo nazwę firmy oraz adres zamieszkania albo siedziby.
Ostateczny termin zgłaszania uwag mija 15 grudnia 2021 r.
21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane na stronach internetowych Biura Rozwoju Gdańska, Biuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.