Wyspa Sobieszewska – centrum Świbna II
Sporządzenie planu wpisuje się w politykę miasta dotyczącą wzmacniania walorów turystyczno-rekreacyjnych Wyspy Sobieszewskiej w rejonie Świbna m. in. poprzez wykreowanie lokalnego ośrodka usługowego i wyznaczenie w terenie leśnym wygodnego ciągu pieszo-rowerowego biegnącego w kierunku plaży oraz ustalenie 3 parkingów ogólnodostępnych dla korzystających z terenów plażowo-leśnych. Zweryfikowane ustalenia – dotyczące przeznaczenia terenów (funkcji mieszkaniowo-usługowej i usługowej - gastronomii, zdrowia, turystyki i rekreacji, handlu o ograniczonej powierzchni sprzedaży) oraz parametrów urbanistycznych – zachowując walory krajobrazowe poprawią warunki inwestowania na tym terenie, a także wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców i turystów wypoczywających na Wyspie Sobieszewskiej.
Brzeźno rejon alei Macieja Płażyńskiego i ulicy Gdańskiej
W projekcie planów utrzymano funkcję produkcyjno-usługową przy jednoczesnym kształtowaniu przestrzeni o miejskim charakterze. Wyznaczono powiązanie osiedla Brzeźno z terenami położonymi na południe od al. Płażyńskiego poprzez ustalenie ciągu pieszo-rowerowego. Wprowadzono zapisy pozwalające na wykreowanie dominanty kompozycyjnej na skrzyżowaniu al. Płażyńskiego z ul. Gdańską. Do obszarów potencjalnego zainwestowania włączono także uwolnione z rezerwy transportowej odcinki pasa drogowego. Projekt realizuje politykę rozwoju miasta do wewnątrz poprzez intensyfikację zabudowy w dobrze skomunikowanych obszarach miasta.
Wraz z projektami planów do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie. Dokumenty dostępne są na stronach: www.brg.gda.pl, www.bip.brg.gda.pl oraz www.bip.gdansk.pl.
Projektanci udzielają informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9.00 a 15.00 pod numerami telefonów lub za pośrednictwem maila:
Brzeźno rejon alei Macieja Płażyńskiego i ulicy Gdańskiej
- 58 308-42-57
- milena.radziszewska@brg.gda.pl
Wyspa Sobieszewska – centrum Świbna II
- 58 308-44-55
- ilona.bogdanska@brg.gda.pl
Osoby chcące zapoznać się z ustaleniami projektów planów osobiście, będą mogły to zrobić po uprzednim umówieniu wizyty pod numerami telefonów: (58) 308 44 51, (58) 308 44 44.
Animacja, na której przedstawiono dokładne lokalizacje obszarów objętych projektami planów.
Terminy dyskusji publicznych
Dyskusje publiczne, nad przyjętymi w projektach planów miejscowych rozwiązaniami, zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość i odbędą się w następujących terminach:
- 21 grudnia (poniedziałek), godz. 17.00 - Brzeźno, rejon alei Macieja Płażyńskiego i ulicy Gdańskiej
- 22 grudnia (wtorek), godz. 17.00 - Wyspa Sobieszewska, centrum Świbna II
Informacja dotycząca formy i zasad udziału w dyskusji publicznej
Wymagania techniczne dotyczące udziału w dyskusji publicznej
Instrukcja dołączania podczas dyskusji publicznej
Klauzula informacyjna dotycząca zdalnej dyskusji publicznej
Zgłaszanie uwag do 28 stycznia
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi.
Należy je złożyć do prezydenta Gdańska w formie:
papierowej na adres:
Biuro Rozwoju Gdańska
Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk
lub
elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, na adres email: brg@brg.gda.pl lub przez platformę ePUAP.
Uwaga musi zawierać imię i nazwisko albo nazwę firmy oraz adres zamieszkania albo siedziby. Ostateczny termin zgłaszania uwag mija
28 stycznia 2021 r.
21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane na stronach internetowych www.brg.gda.pl, www.bip.brg.gda.pl oraz www.bip.gdansk.pl.
Informacje na temat dostępności budynku oraz świadczenia usług tłumacza migowego