Wrzeszcz Górny. Sobótkowa polana prawie gotowa - wielkie owady i leśny parkiet taneczny

“Sobótkowa polana - Kaczy dołek” to projekt z Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu powstaje wyjątkowe miejsce rekreacji w stóp Jaśkowego Lasu. Przestrzeń tę wyróżnia nie tylko niezwykły plac zabaw i mnóstwo miejsc wypoczynku, ale także 120-metrowy parkiet taneczny na wolnym powietrzu. Przypominamy, że właśnie trwa nabór projektów do BO 2025, który zakończy się 25 lutego br.
19.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
urządzenia na placu zabaw, drewniane pająk i pszczoła. przed nimi kobieta z psem na spacerze
Sobótkowa polana - Kaczy Dołek. To miejsce przy Jaśkowej Dolinie wkrótce będzie nowym terenem rekreacji, które z pewnością zdobędzie serca małych i dużych, podobnie jak Podleśna Polana przy ul. Podleśnej
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Chełm. Zobacz jak nowy, żywy plac zabaw zazielenił się na wiosnę

 "Sobótkowa Polana - Leśny plac zabaw, strefa relaksu i tańca na wolnym powietrzu, miejsce spotkań" to projekt etapowy, który składany był do Budżetu Obywatelskiego w kolejnych latach - 2020, 21 i 22, za każdym razem zyskujący poparcie głosujących.

Realizacja inwestycji, która jednocześnie obejmuje zakresy wszystkich trzech etapów, właśnie zbliża się ku końcowi. 

Zamontowana została już większość elementu projektu, a wśród nich dwa gigantyczne owady, których kształt przyjęły wielofunkcyjne urządzenia na placu zabaw. Jest już także parkiet taneczny z drewna accoya, ławki i siedziska o zróżnicowanym kształcie.

GALERIA ZDJĘĆ 

 

“Celem projektu jest stworzenie unikalnego miejsca rekreacji w sercu Wrzeszcza Górnego, w otoczeniu urokliwego Jaśkowego Lasu: śpiew ptaków, cień 100-letnich drzew, a zarazem łatwa komunikacja z centrum Wrzeszcza. Miejsce ma zapewnić odpoczynek dla każdego – od dziecka po seniora” - napisali inicjatorzy zagospodarowania zapomnianej przestrzeni w opisie jednej z edycji projektu.

A jaka będzie funkcja leśnego parkietu tanecznego?

Jak piszą pomysłodawcy: “Miejsce to ma sprzyjać rozwojowi kultury tańca, a także występom uczniów szkół tanecznych oraz organizacji konkursów tanecznych na wolnym powietrzu".

jajowatego kształtu drewniany parkiet
Scena taneczna - takiego parkietu w lesie w Gdańsku jeszcze nie było
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Koszt prac to ponad 1,6 mln złotych.

Aktualnie w Gdańsku trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego 2025, który zakończy się 25 lutego. 

TV

Jarmark Bożonarodzeniowy od 22 listopada do 23 grudnia